Barcelona neprohrála ani ve Valencii a je ve finále

Valencie - Fotbalisté Barcelony si remízou 1:1 ve Valencii pohlídali postup do finále Španělského poháru. Účast v něm měli obhájci prvenství prakticky jistou už po prvním utkání, ve kterém před týdnem deklasovali soupeře 7:0.

Utkání Valencie - Barcelona
zdroj: ČTK/AP

V odvetě proto nehráli hvězdní Lionel Messi, Neymar, Luis Suárez či Andres Iniesta a hosté museli dotahovat ztrátu, aby stanovili nový klubový rekord v počtu soutěžních zápasů za sebou bez porážky. Od závěru prvního poločasu prohrávali po brance Negreda, ale šest minut před koncem Kaptoum vyrovnal a Barcelona udržela neporazitelnost i v 29. soutěžním utkání v řadě. Předchozí rekordní šňůru zaznamenal katalánský tým v éře trenéra Pepa Guardioly v roce 2011.

Druhý finalista vzejde ze čtvrtečního utkání mezi Celtou Vigo a Sevillou, která první zápas vyhrála 4:0.

Valencie - Barcelona 1:1 (39. Negredo - 84. Kaptoum), první zápas 0:7, postoupila Barcelona.