Barcelona nedokázala porazit Vallecano, alespoň remízu jí zajistil vlastní gól

Bodovou ztrátou Barcelony skončilo střetnutí katalánského giganta s Vallecanem. Na hřišti osmého celku La Ligy zachránil obhájcům titulu alespoň bod za remízu 1:1 vlastní gól z 83. minuty, který si vstřelil obránce Florian Lejeune. Atlético Madrid zdolalo Mallorcu 1:0.

Barcelonský Pedri
zdroj: Profimedia

Atlético potvrdilo stoprocentní domácí bilanci, v aktuální sezoně vyhrálo všech sedm ligových duelů před svými fanoušky. Jediným střelcem utkání se sedmnáctou Mallorcou byl útočník Griezmann, s devíti trefami druhý nejlepší střelec soutěže. Francouzský reprezentant v 64. minutě zužitkoval hlavou Hermosův centr z levé strany. Kapitán Atlética Koke oslavil vítězstvím rekordní šestistý soutěžní start za klub.

Vallecano vedlo od devětatřicáté minuty, kdy López otevřel skóre prudkou střelou z 25 metrů. V závěru ale Lejeune při snaze odkopnout Raphinhův centr poslal míč do vlastní sítě. Barcelona neporazila neoblíbeného soupeře popáté v řadě.

Výsledky 14. kola španělské fotbalové ligy

Alavés – Granada 3:1 (11. vlastní Torrent, 38. Rebbach, 55. Omorodion – 86. Uzuni z pen.), Vallecano – FC Barcelona 1:1 (39. López – 83. vlastní Lejeune), Valencie – Celta Vigo 0:0, Getafe – Almería 2:1 (33. Greenwood, 45. Mayoral – 7. Ramazani), Atlético Madrid – Mallorca 1:0 (64. Griezmann).