Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sport 2011

Barcelona jim sebrala nejlepšího střelce, náhradu ale koupit nemohou. Nespravedlnost, zní z Leganés

Zatímco Barcelona od španělského svazu (RFEF) výjimku obdržela a mohla si přivést zhruba tři týdny po skončení přestupového období útočníka Martina Braithwaitea, Leganés, které kvůli tomu přišlo o nejlepšího střelce, stejnou možnost nedostalo a v boji o udržení si musí poradit se současným kádrem. Z předposledního celku La Ligy proto zní, že jde o nespravedlivé rozhodnutí.

Martin Braithwaite
zdroj: REUTERS autor: Albert Gea

Barcelona si o výjimku zažádala kvůli dlouhodobému zranění Ousmane Dembélého. Když ji dostala, využila výstupní klauzule ve smlouvě osmadvacetiletého Braithwaitea a koupila ho za 18 milionů eur (asi 456 milionů korun). O záchranu bojující Leganés tak přišlo o nejlepšího střelce a navíc za něj ani nemůže přivést náhradu, protože přestupní období už ve Španělsku skončilo.

Leganés proto požádalo o výjimku, ale neuspělo. "Je to nespravedlivé rozhodnutí, které nás velmi poškodilo. Navíc ohrozilo regulérnost soutěže a práva klubů soutěžit za stejných podmínek," reagovalo v prohlášení na klubovém webu Leganés, které od příček zajišťujících záchranu dělí pět bodů.

Španělský svaz případ konzultoval i se zástupci světové federace FIFA a podle prohlášení RFEF došli společně k závěru, že nejsou žádné důvody udělit Leganés výjimku. Svaz navíc uvedl, že pokud by tak učinil, spustilo by to sérii hned několika přestupů mimo povolené období.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy