AZ-kvíz tentokrát s Fortunou

Barcelona díky dvěma gólům Lópeze vyhrála v Almeríi a upevnila si druhé místo v La Lize

Barcelona vyhrála 2:0 na hřišti poslední Almeríe a dvě kola před koncem španělské ligy si upevnila druhé místo. O vítězství hostů rozhodl dvěma góly Fermín López.

Fermín López z Barcelony
zdroj: Reuters autor: Jon Nazca

Jednadvacetiletý záložník se poprvé prosadil ve 14. minutě, druhý gól přidal v 67. minutě. Bilanci v sezoně La Ligy si López vylepšil na sedm zásahů. Několik dobrých šancí měla i Almería, ale žádnou nevyužila.

Barcelona má díky vítězství na druhé příčce náskok čtyř bodů před třetí Gironou, od již jistých mistrů z Realu Madridu ji dělí 14 bodů. Almería ani na sedmnáctý pokus doma v tomto ročníku nevyhrála a míří do druhé ligy.

Španělská fotbalová liga – 36. kolo:

Las Palmas – Betis 2:2 (28. Suárez, 64. Moleiro – 21. vlastní Marmol, 49. Pérez), Almería – FC Barcelona 0:2 (14. a 67. López), San Sebastian – Valencie 1:0 (3. Silva).