Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 2000: Česko - Nizozemsko

Baníkovci opět \"zasahovali\" – poničené vagony a zraněný policista

Ostrava - Opilí fotbaloví fanoušci Baníku Ostrava při cestě vlakem z nedělního prvoligového utkání s Příbramí poničili interiér několika vagonů a zranili jednoho policistu. Z rizikového zápasu se jich vracelo do Ostravy asi 260. Policie dva muže zadržela, jsou podezřelí ze spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě. Policie nadále vyšetřuje míru zavinění konkrétních osob, dodala mluvčí.

"Svou roli zcela určitě sehrál i alkohol. Fanoušci se chovali arogantně, agresivita vůči policistům se stupňovala. Jeden ze zakročujících policistů musel následně (po fyzickém útoku) vyhledat lékařské ošetření," upřesnila mluvčí moravskoslezské policie Darina Majková.

Během cesty policisté řešili také několik přestupků - fanoušci ve vlaku i přes zákaz kouřili a ve vagonech dělali nepořádek. Strhali záclony, rozbili okno a umyvadlo na toaletě. Škodu vyčíslily České dráhy (ČD) předběžně na 25 000 korun. "Vozy celkově velmi znečistili, což si vyžádá speciální mimořádný úklid," řekl mluvčí ČD Petr Šťáhlavský. Ještě v Praze pak policie zadržela jednoho z fanoušků kvůli přestupku proti veřejnému pořádku a neuposlechnutí policisty.   Samotné prvoligové utkání mezi Příbramí a Baníkem Ostrava se obešlo bez velkých incidentů. Policie musela zakročit jen na nádraží v Příbrami, odkud odvezla dva fanoušky přímo na záchytnou stanici. Zároveň zakročila proti skupině fotbalových příznivců, kteří se pohybovali v kolejišti. Do zajištění bezpečnosti rizikového zápasu se celkem zapojilo přes 300 policistů, nasazen byl také vrtulník.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy