Následuje
Studio fotbal - Extra

Baník si pro jaro výsledkové cíle nedává, prioritou je přestavba pod Kozlem

Bez konkrétního výsledkového cíle vstupují do jarní části sezony fotbalisté Ostravy. Baník je po podzimu v ligové tabulce sedmý, ale vedení klubu hodlá dát prostor pro realizaci novému trenérovi Luboši Kozlovi, který v zimě nahradil Bohumila Páníka. Bývalý kouč Dukly Praha či reprezentační devatenáctky má Ostravě vtisknout fotbalovější tvář.

Luboš Kozel
zdroj: ČTK autor: Vladimír Pryček

"Bob Páník tady odvedl neskutečný kus práce. V první sezoně mužstvo skoro zázračně zachránil v lize, pak ho vytáhl do první poloviny tabulky. Za to mu je Baník vděčný. Ale teď bychom se rádi posunuli ještě kousek dále a jiným směrem," řekl sportovní ředitel klubu Marek Jankulovski.

Baník je bod za šestým Slováckem, na čtvrtou Spartu ztrácí jen dva body. Klub si konkrétní cíl nestanovil.

"Jsme s minimální ztrátou na šesté místo, samozřejmě chceme být úspěšní, vyhrávat. Ale víme, že přišel nový trenér a potrvá určitě nějakou dobu, než si to všechno sedne, než se jeho vliv na mužstvo projeví. Musíme být trpěliví," řekl Jankulovski.

Baník v zimě přivedl nejlepšího libereckého střelce Romana Potočného, autora devíti podzimních gólů, a z Opavy stopera Jaroslava Svozila.

"Myslím, že s doplněním kádru můžeme být spokojeni. Hráči, které jsme chtěli, přišli. Navíc přestupové okno ještě zůstává otevřeno a nikdy nevíte, co se může stát," prohlásil Jankulovski patrně v narážce na jednání Baníku s pravým bekem Juroškou ze Slovácka.

Ten už přiznal, že se s Ostravou dohodl od léta po skončení smlouvy ve Slovácku. Není ovšem vyloučeno, že by se jeho příchod mohl uskutečnit už v zimním přestupním termínu.

Kádr v zimě opustil autor šesti gólů Dame Diop (Hatayspor), na hostování odešli Denis Granečný (České Budějovice) a Martin Šindelář (Karviná), zkušený obránce Lukáš Pazdera po skončení kontraktu zamířil do Příbrami.

Přestože Baník vyhrál jen dvě z deseti přípravných utkání, Kozel z výsledků nedělá závěry. "Až těžké zápasy v lize ukážou, jaká byla příprava. Je to předčasné hodnotit. Na výsledcích se projevila únava i náročný program. Ale teď byl prostor, aby únava spadla, a v tréninku bylo vidět, že ten projev je úplně jiný. Věříme, že jsme připraveni a že se to projeví během celého jara," řekl Kozel, který má za úkol do kádru postupně zabudovat více odchovanců z akademie.

"Potenciál tu určitě je, hráči si tu příležitost zaslouží. Za ten měsíc, co jsem tady, jsou minimálně dva hráči, kteří do kádru áčka nepatřili, a teď do něj patří. Šanci si zasloužili a dostanou ji. Ač samozřejmě neříkám, že to bude hned v základu," podotkl Kozel, který z mladíků do prvního týmu v zimě vytáhl šestnáctiletého Jakuba Drozda a o čtyři roky staršího Davida Buchtu.

Baník bude v prvním jarním utkání na Slovácku postrádat čtyři potrestané hráče Jánoše, Fleišmana, Stronatiho a Jiráska, mimo hru je i zraněný Baroš.

"Komplikace to určitě je, hlavně co se týká té defenzivní stránky. Ale je to jeden zápas a věřím, že se s tím dokážeme vypořádat," dodal Kozel.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy