Následuje
Brněnská laťka 2020

Baník se dočkal výhry, Jankulovski se opět zranil

Ostrava – Fotbalisté Ostravy se po dlouhých třinácti zápasech dočkali prvoligové výhry, když na domácí půdě zdolali Hradec Králové 1:0. Dvacet minut před koncem rozhodl přesnou hlavičkou Vomáčka a minimálně do neděle poslal Baník na třinácté místo v tabulce. Radost z výhry však domácím zkalilo zranění Marka Jankulovského, kterého při návratu do Baníku po osmi minutách odnesli na nosítkách. Jeho zranění by ale nemělo být vážné. Jasno by mělo být po nedělním vyšetření magnetickou rezonancí.

Fotbalisté FC Baník Ostrava
zdroj: ČTK autor: Sznapka Petr

Nejsledovanější hráč zápasu se v úvodu posadil ještě na ostravskou lavičku, jejíž velitel Pavel Malura měl už tak dost problémů se sestavou. Ze základu mu vypadli marodi Kraut, Poliaček a na poslední chvíli i stoper Marek. Ostrava si přesto v nástupu vynutila mírnou převahu, z ní však nerezultovaly žádné zásadní situace v hradeckém vápně.

I když domácí se snažili hodně kombinovat po stranách, nejnebezpečnější byli po standardních situacích. Těch měl Baník už do pauzy celou řadu, ale ke gólu se lehce blížila jen Frydrychova nepřesná hlavička z šesté minuty.

Hradec se nadechl po půlhodině. Hosté začali mít navrch ve středu hřiště a s tím šla ruku v ruce i změna obrazu hry. Východočeši lépe kombinovali, leč největší gólovou hrozbu znamenaly rány z dálky.

Hochmeisterovu střelu ještě Pietrzkiewicz vyrazil na roh, těsně po přestávce si polský gólman sáhl i na Dvořákovu bombu, ale to už ho muselo zastoupit břevno. V 59. minutě skončil míč v ostravské brance, asistent sudího však odmával ofsajd.

Na očekávaný příchod Jankulovského došlo až v 65. minutě. Bývalý hráč AC Milán se postavil na netradiční post ve středu zálohy a po pěti minutách přinesl Baníku gólovou radost: Lukešův centr z trestného kopu poslal hlavou do sítě Vomáčka.

Gólové emoce vzápětí na Bazalech vystřídalo mrtvolné ticho. Epizoda Jankulovského skončila po osmi minutách, domácí fotbalista se po souboji o míč znovu zranil a s bolestivou grimasou v tváři byl ze hřiště odnesen na nosítkách.

Na Ostravu padla obava o výsledek, hosté v závěru silně tlačili, ale vyrovnání v 80. minutě znovu dosáhli z ofsajdu. Výhru mohl pojistit po odraženém míči Malcharek, ale balon do prázdné brány nedostal. Ostrava i tak poprvé v sezoně zažila vítězný pocit.

Zranění Jankulovského by nemělo být vážné

Zranění ostravského fotbalisty Marka Jankulovského, který si už po osmi minutách pobytu na trávníku opět pochroumal operované koleno, zřejmě není vážné. Lékaři podle prvních odhadů naznačili, že by nemuselo jít o vážný zdravotní problém. Jasno by mělo být po nedělním vyšetření magnetickou rezonancí.

Jankulovski, vítěz Ligy mistrů z roku 2007 a bývalý obránce AC Milán, se dostal na hřiště v 65. minutě za mohutného potlesku stadionu na Bazalech. Za osm minut stihl být u Vomáčkova jediného a rozhodujícího gólu, ale záhy po něm se dostal do souboje o míč s královéhradeckým fotbalistou, po kterém se bolestivě svíjel na zemi. Po krátkém ošetření byl odnesen na nosítkách, do kabiny však ze střídačky už došel po svých.

"Má problém s kolenem, ale podle lékařů to není nic, co by ho mělo limitovat do budoucích výkonů. Po tom, co se stalo, budu na Marka opravdu tlačit, aby se dobře připravil a zbytečně si nepřivodil nějaké zranění jen proto, že bude na hřiště spěchat," řekl Malura.

Baníku se v posledních dnech doslova rozsypala sestava. Před utkáním ze základní jedenáctky vypadli zranění Dominik Kraut s Milanem Ferenčíkem, na předzápasovém tréninku si pak poranil meniskus stoper Tomáš Marek, který musí na operaci a do konce podzimu už si nezahraje. Malurovi navíc chyběli i nemocní Pavol Poliaček s Jozefem Adámikem plus dlouhodobě zranění Antonín Fantiš a Zdeněk Šmejkal.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy