Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Baník jde cestou odchovanců kolem Baroše. Cíl je být do desátého místa, zní z klubu

Přišel nový sportovní ředitel a s ním i nová vize. Marek Jankulovski by rád do svého mateřského celku Baníku Ostrava přiváděl odchovance či hráče se vztahem ke klubu. V létě Baník posílili pouze dva hráči Patrizio Stronati a David Holzer. Ostrava spoléhá na konsolidovanější kádr a po loňském boji o záchranu se chce nyní pohybovat do desátého místa.

Milan Baroš
zdroj: ČTK autor: Ožana Jaroslav

Baník po divokých letech plných změn v kádru přepíná pod novým sportovním ředitelem Markem Jankulovským na jiný mód v přestupové politice. V pauze dovedl obránce Patrizia Stronatiho z Austrie Vídeň a záložníka Daniela Holzera ze Sparty, oba bývalé baníkovce.

"Patrizio prošel Baníkem, Dan Holzer je odchovanec, asi i to ukazuje, jakým směrem bychom se chtěli v přestupové politice ubírat. Chceme sázet na hráče se vztahem k Baníku a regionu. Oba kluci tyto požadavky přesně splňují. Samozřejmě že ne vždy to jde řešit tímhle způsobem, občas musíte sáhnout i jinam, ale byli bychom rádi, aby tenhle trend převažoval," řekl Jankulovski.

Baníku se navíc v létě vrátili z hostování na Slovensku další odchovanci, bratři Ondřej a Jakub Šašinkové, z dorostu si o šanci říká mladý reprezentant Filip Kaloč. "Zrovna mi jeden z dlouholetých zaměstnanců klubu říkal, že se to zase vrací k dřívějšku, kdy měl Baník minimálně pět šest odchovanců v základu. Určitě je to trend, který by měl pokračovat," souhlasil trenér Bohumil Páník.

Kádr v létě opustili Tomáš Mičola, Christophe Psyché a Marek Hlinka, kterým skončila smlouva. Útočník Tomáš Poznar odešel po hostování do Plzně, ukrajinský stoper Oleksander Azackij na hostování do Kutaisi a útočník Alexander Jakubov přestoupil do Zlína.

"Máme stále rozjednáno ještě několik hráčů a jednoho dva bychom chtěli získat. Ať ještě před utkáním s Jabloncem, nebo pak v průběhu letního přestupového okna," prohlásil Jankulovski. Podle zákulisních informací je blízko příchodu do Ostravy defenzivní záložník Adam Jánoš z Mladé Boleslavi.

Baník od roku 2011 neskončil v lize lépe než desátý, šestkrát to bylo dokonce mezi třináctým a šestnáctým místem. "Víme všichni, že před dvěma lety byl náš klub ve stadiu klinické smrti. Jsem rád, že se podařilo Baník zase o trochu více stabilizovat a zdokonalit jeho infrastrukturu. Výkladní skříní je samozřejmě áčko, jehož předsezonním cílem je umístění do desátého místa," dodal výkonný ředitel klubu Michal Bělák. Baník zahájí ligu v pondělí doma proti Jablonci.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy