Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
41. INVELT Rally Pačejov 2020

Baník chce v Tbilisi zadělat na postup

Ostrava - Fotbalisté Ostravy přijali ve druhém předkole Evropské ligy proti gruzínskému celku WIT Georgia roli favorita, přestože čtvrtý tým tamní ligy kouč Miroslav Koubek ani v nejmenším nepodceňuje. V úvodním utkání na národním stadionu Borise Pajchadzeho v Tbilisi chce Baník posílit postupové ambice před domácí odvetou příznivým výsledkem. Utkání má výkop v 16 hodin středoevropského času, hlavním rozhodčím je Němec Babak Rafati.

Kolem menšího klubu z Tbilisi je několik otazníků a neznámých. Výsledky v přípravě WITu obavy nešíří: na soustředění na Ukrajině porazil jen druholigový Helios Charkov, třikrát prohrál, včetně generálky s místním druholigovým týmem Krymteplicy, jemuž podlehl 1:3.

Koubek má však pár nejasností v otázce nových posil WITu. "Postihlo je to samé, co nás. My ztratili tři hráče základní sestavy, oni až čtyři. A ty nové hráče, kteří by je měli nahradit, neznáme. Víme jen tolik, že dva z nich jsou na úrovni gruzínské reprezentace," řekl Koubek.

Je nám líto, video expirovalo.
Před utkáním Baník Ostrava - WIT Georgia

Miroslav Koubek, trenér Baníku:

"Soupeř je nebezpečný, ale bylo by alibistické, kdybychom se zříkali role favorita. Vím, že je to klišé, ale bereme takový výsledek, který nám zaručí dobrou výchozí pozici pro odvetu. V našich silách je přes tohoto soupeře přejít."

Přes porážky od druholigových ukrajinských klubů Ostrava svého soupeře nepodceňuje. Koubek upozornil, že koncem května WIT ve finále národního poháru dokázal porazit věhlasnější Dinamo Tbilisi a v evropských pohárech si v nedávné minulosti poradil třeba s Trnavou nebo Artmedií Bratislava. "Je to sice inovovaný celek, ale hraje jižanský, dynamický, pohyblivý fotbal. Je to nebezpečné a dobře organizované mužstvo," dodal Koubek.

Nepřítelem Baníku může být také vedro

Rtuť teploměru v Tbilisi momentálně šplhá ke 36 stupňům a v takových klimatických podmínkách české kluby hrávají zřídka. "Tím, že ale podobná úmorná vedra přišla i k nám, jsme ten adaptační proces začali o něco dříve a to je určitě dobře," podotkl Koubek.

Předpokládané sestavy:

WIT Georgia: Miqaberidze - Churcilava, Lomaja, Adamadze, Bechvaja - Majsašvili, Vasadze - Gurešidze, Klimiašvili, Lipartija - Kvaratschelija.

Baník Ostrava: Daněk - Řezník, Bolf, Neuwirth, Neves - Marek, Lukeš, Greguš - Varadi, Šenkeřík, Pilík.

Zdroj
ČTK, ČT24

Hlavní zprávy