Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Baník chce v poháru zlomit ligové zoufalství

Praha - Fotbalový Ondrášovka Cup dnes pokračuje dvěma zápasy 4. kola a v obou případech půjde o přímé souboje celků z nejvyšší soutěže. Duel Slovácka s Ostravou bude reprízou sobotního ligové utkání, ve kterém Baník doma prohrál 0:1, mužstva si jen vymění pořadatelství. V Gambrinus lize zoufale poslední Ostrava tudíž doufá, že se jí v poháru podaří naladit na vítěznou vlnu. V Jablonci se představí prvoligový nováček Dukla Praha, která chce svého soupeře z vrchu tabulky překvapit. O postupujících rozhodnou až odvety.

Ostrava - Slovácko
zdroj: ČTK autor: Sznapka Petr

Ostravští zatím procházejí pohárem bez zaváhání, ale v lize se zmítají v těžké krizi. Od srpnového pohárového vítězství v Šumperku (2:0) nezažili gólovou radost a v lize neskórovali už šest hodin. "Byl bych rád, kdyby někteří hráči byli ochotnější vzít na sebe větší zodpovědnost. Jasně, že v momentální situaci je pro nás klíčová liga, ale i dobrým výsledkem v poháru se dá posílit sebevědomí," řekl trenér Pavel Malura.

Domácí si naopak po vrtkavém úvodu sezony zvedají každým zápasem sebevědomí. "Mužstvo je v psychické pohodě, už pětkrát jsme neprohráli a rádi bychom v tom pokračovali i nadále. Je to pro nás specifický týden, dvě utkání se stejným soupeřem v krátké době, ale chceme i v poháru uspět a nastoupíme v maximální možné sestavě," uvedl trenér Miroslav Soukup.

Radost fotbalistů Slovácka
zdroj: ČTK autor: Sznapka Petr

Dukla hodlá Jablonec v poháru zaskočit

Jablonec se v lize vrátil po zaváhání v Plzni na vítěznou cestu, i když žižkovský odpor zlomily až dvě penalty. Trenér František Komňacký tradičně pohár nepodceňuje a dá se očekávat, že pošle na trávník proti ligovému nováčkovi to nejsilnější, co bude mít k dispozici. Dukla si spravila náladu výhrou nad Příbramí a na sever Čech pojede s plánem favorita zaskočit.

"Jablonec je mužstvo, které se pohybuje na špičce ligy a určitě přistoupí i k poháru s maximální odpovědností. My se ale nacházíme v dobré formě i v psychické pohodě a budeme chtít uhrát výsledek, který nám před domácí odvetou ponechá šanci na postup. Musíme vzít v úvahu, že nás v sobotu čeká těžký zápas v Liberci, takže je možné, že trochu rozložíme síly," naznačil hostující kouč Luboš Kozel, že pro Duklu je přece jen liga přednější.

 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy