Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha

Balkán a cesty na východ. Lvíčata znají soupeře v kvalifikaci ME

Nyon - Čeští fotbalisté do 21 let se v kvalifikaci mistrovství Evropy 2019 utkají ve skupině s Chorvatskem, Řeckem, Moldavskem, Běloruskem a San Marinem. Půjde o hodně. Šampionát, který bude hostit Itálie, je současně kvalifikací na olympijské hry v Tokiu 2020.

Patrik Schick
zdroj: ČTK autor: Dalibor Glück

Do kvalifikace startující v březnu se zapojí rekordních 54 zemí, které los rozdělil do devíti skupin. Přímý postup na šampionát si zajistí vítězové. Čtyři nejlepší celky z druhých míst, jimž se nebudou započítávat výsledky s posledním týmem tabulky, čeká baráž o dvě zbývající místa.

Český tým, který se připravuje na letní Euro v Polsku, byl v prvním losovacím koši a vyhnul se tak soupeřům jako je Německo, Anglie nebo Francie. S Moldavskem si výběr trenéra Vítězslava Lavičky zahrál v předchozí kvalifikaci a zaznamenal výhry 4:1 a 3:1.

"Obecně lze říci, že o postup by mělo hrát s námi Chorvatsko a Řecko," řekl trenér Vítězslav Lavička. "V poslední kvalifikaci jsme hráli s Moldavskem, tak víme, co nás může čekat. Ale i
Bělorusko může zamíchat kartami. V minulé kvalifikaci například porazilo Slováky, kteří pak postoupili. Nás zase obrali o dva body Lotyši," dodal.

Lvíčata kvůli účasti na letošním mistrovství Evropy vstoupí do kvalifikace až 5. září domácím zápasem s Běloruskem. Duely se spolufavoritem na postup Chorvatskem je čekají 9. října venku a 23. března 2018 doma. O čtyři dny později zamíří do Řecka, které doma přivítají 10. září, měsíc před posledním zápasem kvalifikace s Moldavskem.

Boje o šampionát se budou týkat hráčů narozených v roce 1996 a mladších. Ze současného kádru jde například o záložníky Václava Černého z Ajaxu a Jakuba Jankta z Udine nebo útočníky Matěje Pulkraba ze Sparty s Patrikem Schickem ze Sampdorie Janov.

Losování kvalifikace ME fotbalistů do 21 let

Skupina 1: Česká republika, Chorvatsko, Řecko, Moldavsko, Bělorusko, San Marino

Skupina 2: Španělsko, Slovensko, Island, Albánie, Estonsko, Sev. Irsko

Skupina 3: Dánsko, Polsko, Finsko, Gruzie, Litva, Faerské ostrovy

Skupina 4: Anglie, Nizozemsko, Ukrajina, Skotsko, Lotyšsko, Andorra

Skupina 5: Německo, Izrael, Norsko, Irsko, Ázerbájdžán, Kosovo

Skupina 6: Švédsko, Belgie, Turecko, Maďarsko, Kypr, Malta

Skupina 7: Srbsko, Rakousko, Rusko, Makedonie, Arménie, Gibraltar

Skupina 8: Portugalsko, Švýcarsko, Rumunsko, Wales, Bosna a Hercegovina, Lichtenštejnsko

Skupina 9: Francie, Slovinsko, Černá Hora, Bulharsko, Kazachstán, Lucembursko

Zdroj
ČTK, FAČR

Hlavní zprávy