Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

Astori zemřel na zástavu srdce, potvrdila to pitva

Podle předběžných výsledků pitvy zemřel fotbalista Davide Astori na zástavu srdce. Cizí zavinění se neprokázalo. Kapitána italské Fiorentiny našli spoluhráči bez známky života na hotelu v Udine. 

Vzpomínková akce fanoušků za zesnulého Davida Astoriho
zdroj: ČTK/PA/Gianni Pasquini / IPA

Výsledky pitvy ještě nejsou definitivní, konečný verdikt lékařů se dá očekávat do šedesáti dnů. "Nic ale neukazuje na něco jiného než přirozenou smrt," citoval list Gazzetta dello Sport prokurátora Antonia De Nicola. Ten v pondělí zahájil vyšetřování Astoriho smrti i jako možného zabití, což je běžný proces, aby mohla být provedena pitva.

Astori byl v neděli nalezen mrtvý v hotelovém pokoji, kde pobýval s týmem před utkáním s Udine. Kapitána našli na hotelu mrtvého jeho spoluhráči. Ti byli překvapeni, že Astori nedorazil na týmovou snídani a nereagoval na hotelový telefon ani na klepání na dveře. Astori po sobě zanechal ženu a dvouletou dceru Vittorii.

Ve středu bude jeho tělo převezeno do tréninkového centra Coverciano a ve čtvrtek se uskuteční pohřeb v bazilice Santa Croce ve Florencii.

Astori si v letech 2011 až 2017 připsal 14 startů za italskou reprezentaci a na kontě měl jednu vstřelenou branku. Střední obránce začínal s fotbalem v AC Milán, působil také v Cagliari a AS Řím. Za Fiorentinu nastupoval od roku 2015.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy