Následuje
3RCZ.com na Dakaru

Asi víc než titul, komentuje výhru nad Estorilem Šilhavý

Estoril - Trenér libereckých fotbalistů Jaroslav Šilhavý staví postup ze základní skupiny Evropské ligy nad loňský zisk domácího titulu. Považuje za veliký výsledek, že jeho svěřenci ve dvanácti dosud odehraných pohárových zápasech této sezony jen dvakrát prohráli. Slovan podle něj prošel do jarní fáze díky velkému charakteru hráčů i správné chemii v týmu.

Jaroslav Šilhavý
zdroj: Isifa autor: Erben Eduard

"Mám obrovskou radost, že se nám podařilo postoupit. Je to obrovské překvapení pro Liberec i pro celý český fotbal. Asi si všichni ještě neuvědomujeme, jaký úspěch se nám podařil," řekl Šilhavý po výhře 2:1 v Estorilu, která jeho celek posunula do vyřazovací části Evropské ligy. Dvaapadesátiletý trenér dovedl vloni Liberec k mistrovskému titulu, postup ze skupiny ale staví ještě výš a řadí ho možná na vrchol své kariéry.

"Už je to asi výš než titul, který jsme vyhráli v roce 2012. Abychom se sem mohli dostat a hrát v pohárech takovéhle veliké zápasy, musíme se nejprve dostat přes ty zápasy v naší lize. Titul byl nádherný, ale v Evropě s takovými týmy je to o kousíček výš. Je to sen, který pokračuje," podotkl Šilhavý.

Těší ho, jakým způsobem Liberec zvládl podzim v pohárech. Prohrál jen na startu předkol v lotyšské Rize a pak v 5. kole základní skupiny s Freiburgem. Mezitím dvakrát zdolal FC Curych, přešel přes vysoce favorizované Udine a ve skupině dvakrát remizoval se Sevillou. "Z dvanácti zápasů včetně těch předkol jsme prohráli jen dva. To je veliký výsledek," pochvaloval si Šilhavý.

Jaroslav Šilhavý:

Kouč Liberce Jaroslav Šilhavý"Jedním z faktorů postupu je především tým. Ta komunikace, která tam byla, chemie v týmu. Velký charakter, který hráči prokázali. Neválcovali jsme ty týmy, ale charakterem jsme dělali v Evropě výsledky."

Vysněného soupeře pro jarní fázi nemá. "Žádný přijatelný soupeř asi v tom osudí už ani není. Jsou tam týmy, které vypadly z Ligy mistrů. Určitě to bude někdo zvučnější, ale teď to neřeším. Užívám si to," řekl liberecký trenér. V příštích dnech bude s vedením analyzovat podzim. Je mu jasné, že tým potřebujeme pro jarní boje v Evropské lize nejen posílit, ale i rozšířit kádr, protože na konci podzimu úzkému kádru viditelně docházely síly.

"Asi ten postup ovlivní transferovou politiku přes zimu. Možná o některé naše hráče bude zájem. Už v průběhu podzimu jsme si trošku žádali o posily. Bavili jsme se o tom, vedení to ví. V téhle chvíli budeme podzim analyzovat a tvořit kádr na příští rok," řekl Šilhavý. "Abychom byli konkurenceschopní, určitě by bylo dobře, kdyby nějací kvalitní hráči přišli a kádr se rozšířil. Věřím, že tenhle postup to trošku ovlivní," přál si Šilhavý.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy