AS Řím poprvé v italské lize vyhrál, odneslo to poslední Empoli

AS Řím ve 4. kole italské ligy deklasoval Empoli 7:0 a poprvé v sezoně získal tři body. Své premiérové branky v novém působišti vstřelili Romelu Lukaku a Renato Sanches.

Už ve druhé minutě proměnil penaltu Dybala a poslal Římany do vedení. V osmé minutě zdvojnásobil náskok Sanches a záložník Empoli Grassi ve 35. minutě vlastním gólem zvýšil na 3:0.

Po přestávce přidal svůj druhý gól v utkání Dybala a v poslední desetiminutovce se postupně prosadili Cristante, Lukaku a Mancini.

Tříbodový zisk vynesl svěřence Josého Mourinha ze sestupového pásma na 12. místo se čtyřmi body ze čtyř zápasů. Empoli zůstává na dně tabulky bez bodu a bez vstřelené branky.

Fiorentina doma porazila Bergamo 3:2, Antonín Barák do utkání nastoupil za rozhodnutého stavu v 88. minutě.

Českého reprezentanta trápily zdravotní problémy a proti Atalantě si připsal první start od červnového finále Evropské konferenční ligy v Praze.

Italská fotbalová liga – 4. kolo:

Juventus – Lazio 3:1 (10. a 67. Vlahovič, 26. Chiesa – 65. Luis Alberto), Inter – AC Milán 5:1 (5. a 69. Mchitarjan, 38. Thuram, 78. Calhanoglu z pen., 90.+3 Frattesi – 58. Leao), FC Janov – Neapol 2:2 (40. Bani, 56. Retegui – 76. Raspadori, 84. Politano), Cagliari – Udine 0:0, Frosinone – Sassuolo 4:2 (70. a 76. Mazzitelli, 45.+4 Čeddíra z pen., 90.+6 Lirola – 7. a 24. Pinamonti), Monza – Lecce 1:1 (24. Colpani – 2. Krstovič z pen.), Fiorentina – Bergamo 3:2 (35. Bonaventura, 45. Martínez Quarta, 76. Kouamé – 20. Koopmeiners, 53. Lookman), AS Řím – Empoli 7:0 (2. z pen. a 55. Dybala, 8. Sanches, 35. vlastní Grassi, 80. Cristante, 82. Lukaku, 86. Mancini).