Buly - debata expertů

Arsenalu vystřelil postup v Ligovém poháru mladíček Nketiah

Arsenal odvrátil vyřazení v osmifinále anglického Ligového poháru a po výhře 2:1 v prodloužení postoupil přes Norwich do čtvrtfinále. Dál jdou i další celky Premier League Leicester, Bournemouth, Manchester United a Manchester City, který přešel přes Wolverhampton až po penaltovém rozstřelu.

Edward Nketiah v utkání s Norwichem
zdroj: Reuters autor: Peter Cziborra

Arsenal ještě pět minut před koncem utkání prohrával, ale pak objevil nečekaného hrdinu.

O jeho postupu rozhodl teprve osmnáctiletý útočník Edward Nketiah svými prvními dvěma góly v dresu hlavního týmu.

Stal se tak prvním střelcem Arsenalu narozeným až poté, co na lavičku "Kanonýrů" usedl současný kouč Arséne Wenger.

Trable měl i lídr Premier League Manchester City, který v devíti ligových kolech nastřílel 32 branek, ale druholigovému Wolverhamptonu nedokázal dát gól.

Doplatit na to mohl v nastavení, kdy Enobakhare běžel sám na brankáře Manchesteru, ale Brava neprostřelil.

Manchester následně zvládl rozstřel, když proměnil všechny čtyři penalty, zatímco Wolverhampton dvakrát selhal.