Dohráno MOL Cup

Anglie letos vládne mládežnické kopané, zlato slaví i výběr do 19 let

Tbilisi - Po titulu světových šampionů, kterých v červnu dosáhla reprezentace do 20 let, a semifinálové účasti jednadvacítky na nedávném ME, se anglický národní tým zaskvěl i v kategorii do 19 let. Po semifinálovém skalpu Česka uspěl Albion i v následném finále ME proti Portugalsku. Soupeře z Pyrenejského poloostrova porazil 2:1.

Fotbalisté Anglie do 19 let slaví gól v síti Portugalska
zdroj: Twitter/BigSport

Portugalsko bylo sice aktivnějším týmem, ale Anglie byla efektivnější. Krátce po změně stran vystřelil z přímého kopu Mount, trefil tyč a Suliman hlavou dorazil míč do branky. Vedení si nicméně hýčkala pouze pět minut. Vlastní gól totiž zaznamenal Sterling, jenž při snaze odkopnout centr překonal vlastního brankáře.

Rozhodující okamžik tak přišel až v 69. minutě, kdy znovu Mount předvedl hezkou individuální akci a následně oslovil Nmechu, který už jen uklidil míč do sítě. Na vítězství ostrovního celku už nic nezměnilo ani vyloučení záložníka Eduna čtyři minuty před koncem. Jde o první titul Albionu od roku 1993, kdy byl šampionát pouze pro osmnáctileté hráče.