Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
55. Rallye Šumava Klatovy

Anglický tisk: Slavia zaslouženým vítězem, Sima může následovat Součka s Coufalem

Šokující, ale také zasloužené. Tak o vítězství Slavie na hřišti Leicesteru (2:0) píše anglický tisk. Ostrovní novináři ocenili způsob, jakým český tým dokázal neutralizovat útočnou hrozbu Jamieho Vardyho. Komentáře mluví také o tom, že by Abdallah Sima mohl brzy následovat Tomáše Součka s Vladimírem Coufalem a také odejít do britského klubu.

Abdallah Sima
zdroj: ČTK/ZUMA autor: Darren Staples

"Leicester utrpěl šokující vyřazení z Evropské ligy," napsal web televize Sky Sports a čtvrteční večer označil pro anglické mužstvo za "katastrofální". Kvůli absenci zraněného Jamese Maddisona a ponechání Harveyho Barnese na lavičce až do 61. minuty podle něj nedokázal Leicester najít rytmus. "Těžko se dostával do šancí proti dobře organizované Slavii," dodal server.

Podle BBC Sport se Leicester, který předtím v kalendářním roce 2021 prohrál jediný soutěžní zápas, řadil mezi favority Evropské ligy. "Bez Maddisonovy a Barnesovy znamenitosti a inspirace ale nedokázal tým za celých 90 minut najít jiskru. Ani na moment to nevypadalo na to, že se připojí k Manchesteru United, Arsenalu a Tottenhamu mezi 16 nejlepších mužstev soutěže," uvedla BBC.

Aktuálně třetímu celku anglické ligy nepomohl ani obávaný kanonýr Jamie Vardy. "Vardy byl umlčen účinným, i když omezeným odporem a odvážný druhý poločas ze strany hostů vynesl soupeři zasloužené a šokující vítězství," přidala BBC. "Leicester byl nudný a nevypočitatelný," dodal deník The Guardian ve svém internetovém vydání.

Hráči vršovického celku o sobě dali na Ostrovech vědět. "West Ham v minulém roce přepadl Slavii a obral ji o obránce Vladimíra Coufala a záložníka Tomáše Součka. O Slavii by po této mimořádné výhře mohl být v Premier League větší zájem. Zejména (Abdallah) Sima vypadá jako skutečný přínos," konstatovala BBC.

Britská média okomentovala i pozápasovou oslavu Pražanů na hřišti, k níž se přes videohovor připojil Souček. "Slavia si zcela zasloužila právo oslavit svůj postup a historicky první výhru v Anglii," napsal The Guardian.

Tamní tisk neopomenul ani fakt, že trenér "lišek" Brendan Rodgers ani na pátý pokus se svým týmem nezvládl druhé kolo Evropské ligy. Dvakrát v něm předtím vypadl s Liverpoolem a Celticem Glasgow. Podle médií se nyní Leicester musí soustředit na anglickou ligu a vybojovat účast v Lize mistrů pro příští sezonu. Nesmí ale připustit závěr minulého ročníku, kdy o elitní soutěž na poslední chvíli přišel.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy