Následuje
Čtyřka sport

Anglický fotbalový pohár znovu poznamenal rasismus

Liverpool (Británie) - Sobotní pohárový duel mezi fotbalisty Liverpoolu a Manchesteru United znovu poznamenal případ rasismu. Zatímco při říjnovém vzájemném utkání k němu došlo přímo na hřišti, když domácí útočník Luis Suárez urazil obránce "Rudých ďáblů" Patrice Evru, tentokrát byl hlavním aktérem jeden z liverpoolských fanoušků. Francouzského obránce Evru gesty v hledišti připodobňoval k opici.

Liverpoolský Dirk Kuyt proti Manchesteru
zdroj: The Sun

Liverpoolská policie začala případ vyšetřovat už v sobotu poté, co se na internetových sociálních sítích objevily fotografie zachycující incident. Podle britských médií se ve spolupráci s klubem a kolegy ze severního Walesu podařilo devětapadesátiletého muže identifikovat a krátce nato byl předveden k výslechu na policejní stanici.

Sobotní zápas 4. kola Anglického poháru byl prvním vzájemným utkáním od incidentu Uruguayce Suáreze. Ten za rasistické nadávky dostal od Fotbalové asociace před Vánoci pokutu 40 tisíc liber a osmizápasový trest, který si stále odpykává. I bez něj Liverpool v sobotu vyhrál nad Manchesterem 2:1.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy