Sokolský zpravodaj

Američané si zajistili pěti góly ve druhém poločase proti Trinidadu čtvrtfinále Zlatého poháru

Nejprve těsný výsledek, pak kanonáda. Američané vedli ve druhém utkání základní skupiny na Zlatém poháru nad Trinidadem a Tobagem těsně 1:0, ale ve druhé půli spustili gólovou smršť. Po dalších pěti brankách tak nakonec zvítězili pohodlně 6:0 a s předstihem postoupili do čtvrtfinále. S USA jde dál také Panama, která si poradila s Guyanou 4:2.

Aaron Long z USA v utkání proti Trinidadu a Tobagu
zdroj: ČTK/AP autor: David Dermer

Američanům vyšla proti Trinidadu a Tobagu odveta za předloňskou porážku 1:2, která jim zavřela dveře v cestě na světový šampionát v Rusku. Na první reprezentační gól Aarona Longa z 41. minuty navázali kanonádou v závěrečných 25 minutách. Dvakrát skóroval Gyasi Zardes, jednou Christian Pulisic a Paul Arriola a výsledek završil v poslední minutě znovu Long.

"Jak je možné odehrát tak dobře 65 minut a potom tak zbabrat posledních 25 minut. Je to v mentalitě, tu musíme změnit. Musíme se naučit zvednout se a bojovat," řekl trenér poraženého týmu Dennis Lawrence.

Fotbalisté USA, kteří obhajují vítězství na Zlatém poháru, se utkají ve středu s Panamou o první místo ve skupině.

Zlatý pohár, mistrovství Severní a Střední Ameriky ve fotbale:

Skupina D: USA - Trinidad a Tobago 6:0 (1:0)
Branky: 41. a 90. Long, 66. a 69. Zardes, 73. Pulisic, 78. Ariola.

Guyana - Panama 2:4 (1:2)
Branky: 33. a 90.+3 obě z pen. Danns - 16. Arroyo, 40. vlastní Vancooten, 51. Davis z pen., 86. Torres.