Následuje
ODM 2020: Studio

Advocaat převezme fotbalovou reprezentaci Belgie

Brusel - Nizozemský fotbalový kouč Dick Advocaat se stane od ledna příštího roku hlavním trenérem reprezentace Belgie. Potvrdil to zástupce belgického svazu. Do konce roku ještě jednašedesátiletý kouč zůstane na lavičce Zenitu Petrohrad. Podle mluvčího svazu ještě musí být doladěny podmínky smlouvy. Na základě informací médií by trenér měl brát 600 000 eur, tedy asi 16 milionů korun, ročně. Kontrakt bude platit na dva roky s dalším prodloužením na 18 měsíců v případě úspěšné kvalifikace na evropský šampionát v roce 2012.

Belgie hledá reprezentačního trenéra už dva měsíce od doby, kdy byl odvolán René Vandereycken. Národní tým tehdy dvakrát podlehl v kvalifikaci Bosně a Hercegovině a už má jen teoretické šance na postup do Jižní Afriky. Vedle Advocaata se uvažovalo ještě o jeho krajanovi Louisi van Gaalovi, jenž ale přijal nabídku Bayernu Mnichov.

Angažmá u belgického týmu nebude pro Advocaata prvním působením u reprezentace. Působil na lavičce Nizozemska, Koreje a Spojených arabských emirátů.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy