Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklistika ČR 2024

Abramovič už není ředitelem Chelsea. Vedení Premier League ho zbavilo funkce

Vedení anglické Premier League vyloučilo majitele Romana Abramoviče z pozice ředitele Chelsea. Představitelé nejvyšší anglické soutěže tak učinili poté, co britská vláda schválila po vojenském vpádu Ruska na Ukrajinu zmražení majetku ruského vlastníka klubu. Rozhodnutí však nebude mít vliv na další působení "blues" v soutěži.

Je nám líto, video expirovalo.
Abramovič byl zbaven funkce ředitele Chelsea, která čelí i dalším sankcím

"Na základě sankcí vlády Spojeného království vyloučilo představenstvo Premier League Romana Abramoviče z funkce ředitele fotbalového klubu Chelsea," citovala agentura Reuters stanovisko soutěže. "Rozhodnutí představenstva se nicméně nedotkne klubu, který může dál trénovat a hrát zápasy."

Ruský majitel Abramovič je jedním z dalších sedmi oligarchů, kterým britská vláda ve čtvrtek zmrazila majetek v odhadované hodnotě 15 miliard liber (asi 450 miliard korun). Z toho 9 miliard liber patří právě vlastníkovi Chelsea. Klub v současnosti působí v soutěži na základě zvláštní vládní licence.

Chelsea, v jejímž managementu pracuje bývalý český reprezentační brankář Petr Čech, nesmí nyní prodávat ani kupovat hráče, nemůže obnovovat smlouvy a má pozastavený prodej vstupenek. Klub má též zakázaný prodej suvenýrů a fanshop na stadionu Stamford Bridge byl uzavřen. Minimálně dočasně ho opustil sponzor, mobilní operátor Three, jehož logo nosili fotbalisté Chelsea na dresech.

"Blues" mohou i nadále hrát utkání a vyplácet hráčům a zaměstnancům mzdy, zmražení majetku však znemožnilo Abramovičovi plánovaný prodej klubu. Ruský oligarcha jej koupil v roce 2003 údajně za 140 milionů liber. Během jeho působení vyhrál londýnský klub pět titulů v Premier League, pětkrát triumfoval v Anglickém poháru a dvakrát ovládl Ligu mistrů.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články