Žižkov začal sezonu za návrat do první ligy vítězně

Vlašim - Fotbalisté Viktorie Žižkov, kteří se s loňským ročníkem Gambrinus ligy loučili na posledním místě, vstoupili do nové sezony v druhé lize vítězně. Fotbalisty Vlašimi porazili na jejím hřišti 1:0.

Necelá tisícovka diváků do gólového momentu na sklonku prvního poločasu sledovala poměrně nezáživné utkání. Až ve 43. minutě Surynkovu střelu zblokoval obránce Starý, nicméně hostující hráč vybojoval odražený míč a dostal jej pak do brány.

V druhém poločase tak fotbalisté Vlašimi museli do útoku a opravdu se začali na hřišti projevovat aktivněji, ale žižkovského brankáře Boháče se jim překonat nepodařilo. Průběh hry se pak stabilizoval, Žižkovští se také dostávali do slibných příležitostí, a tak musel i domácí gólman Toma několikrát zasahovat, aby udržel šance Vlašimi.

Ta největší pak přišla pět minut před koncem, kdy se míč potácel na brankové čáře, ale nakonec jej odklidil pohotový talentovaný Estonec Kiidron.