Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EURO 2020

Zbrojovka po výhře nečekaně vyměnila trenéra. Šustra nahradí Machálek z Líšně

Brněnská Zbrojovka zvítězila v poslední utkání druhé ligy v Chrudimi 4:1, přesto sáhlo vedení ke změně na trenérském postu. Po neuspokojivém startu do sezony skončil na lavičce hlavní kouč Pavel Šustr, kterého nahradil Miloslav Machálek ze spolupracujícího klubu z Líšně. Novým nástupcem Machálka bude Milan Valachovič.

Pavel Šustr
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

Zbrojovka je po 11 kolech FNL pátá se ztrátou sedmi bodů na první Pardubice, čtyři body ji dělí od třetí příčky, která zaručuje baráž. Klub sáhl ke změně i přesto, že tým vyhrál v sobotu v Chrudimi 4:1.

"Postavení Zbrojovky v tabulce neodpovídá ambicím klubu a představám města a fanoušků. Jsme přesvědčeni, že tento krok naši hru kvalitativně zvedne a posune dál tabulkou," uvedl sportovní manažer Zbrojovky Tomáš Požár.

Osmapadesátiletý Machálek dovedl Líšeň z MSFL do druhé ligy a nyní se těší na práci ve slavném klubu: "Nehodlám přicházet s revolucí, chci rozvíjet práci dosavadního realizačního týmu," řekl při podpisu smlouvy, jejíž délku klub nezveřejnil. V pozicích asistentů zůstávají Petr Maléř, Richard Dostálek a Martin Doležal.

Líšni patří v tabulce deváté místo. Její nový kouč Valachovič dosud působil jako sportovní ředitel třetiligového Znojma a kouč divizního Lanžhotu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy