Svět motorů

Straka dovedl Třinec k prvnímu bodu ve druhé lize, s Vlašimí to byla přestřelka

První bod v aktuálním ročníku druhé ligy si připsali fotbalisté Třince. S Vlašimí hráli doma 3:3. K remíze Třinec dovedl František Straka, který se slezského klubu ujal na konci září. Kvůli pauze způsobené protikoronavirovými opatřeními vedl Třinec teprve podruhé, v sobotu jeho tým podlehl vedoucímu Hradci Králové 1:2.

František Straka
zdroj: ČTK autor: Ožana Jaroslav

Slezané se v prvním poločase dostali dvakrát do vedení zásluhou Ngimbiho a Javůrka. Vlašim, kterou vede bývalý reprezentant Daniel Šmejkal, však díky Červenkovi a Broukalovi dokázala vždy odpovědět.

V úvodu druhé půle navíc Středočechy poslal do vedení Kozel, konečnou podobu výsledku dal v 75. minutě domácí Akulinin.

Třinec se tak díky lepšímu skóre dostal v tabulce na 13. příčku před Vyšehrad, Vlašim se posunula na sedmé místo. Zápas se měl původně odehrát v září, avšak kvůli nákaze koronavirem ve vlašimském mužstvu byl odložen.

Třinec získal při premiéře Straky první bod v sezoně. S Vlašimí uhrál remízu

Třinec - Vlašim 3:3 (2:2)

Branky: 18. Ngimbi, 32. Javůrek z pen., 75. Akulinin - 23. Červenka, 45. Broukal, 51. Kozel. Rozhodčí: Denev - Melichar, Vejtasa. ŽK: Attah, Javůrek, Hýbl, Gáč - Svoboda. Bez diváků.