Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Buly

Startuje druhá liga, hlavní favorit na postup Brno otevírá sezonu na hřišti Táborska

Začíná nová sezona druhé fotbalové ligy. Soutěž se po minulém ročníku, který hrálo netradičně jen 14 týmů, vrací k obvyklým 16 účastníkům. Z nejvyšší soutěže přibyli hned tři sestupující hlavní favorit Brno a Příbram mají ambici ihned se vrátit mezi elitu a v popředí se chce pohybovat i Opava. Účast v první lize si přímo zajistí pouze vítěz, celky na druhém a třetím místě čeká baráž. Přímý přenos utkání Táborsko - Brno sledujte od 17:50 na ČT sport a webu ctsport.cz.

Radost fotbalistů Brna
zdroj: ČTK autor: Vít Černý

Brno se před rokem po rozšíření první ligy na 18 týmů vrátilo mezi elitu, ale po jedné sezoně znovu spadlo.

Zbrojovka ohlásila jasný cíl v podobě postupu, ke kterému mají pomoci i zkušené letní posily  útočník Jakub Řezníček a třiačtyřicetiletý veterán Pavel Zavadil.

"Byli jsme zklamání ze sestupu, ale to už je minulost. Máme před sebou jasný cíl, kterým je návrat do první ligy. Hráči to vědí, jsou s tím srozuměni," řekl brněnský trenér Richard Dostálek.

"Neznám ambice ostatních týmů, ale my ke druhé lize přistupujeme s velkým respektem. Víme, jak je tato soutěž náročná. Budou tam celky, které nás budou chtít potrápit," dodal.

Jozef Valachovič
zdroj: ČTK autor: Dalibor Glück

Příbram opustila první ligu po třech sezonách. Tým od Litavky je podle bookmakerů druhým největším favoritem druhé nejvyšší soutěže za Brnem a rád by se hned vrátil mezi elitu.

U mužstva i po sestupu zůstal trenér Jozef Valachovič, jenž v průběhu jarní části nahradil Pavla Horvátha. "Chceme postoupit do ligy zpátky, to je jasné," uvedl šéf klubu Jaroslav Starka.

"Když vidím, jak jsou nastaveni kluci v kabině a realizační tým, tak za mě jsou odhodlaní vrátit se zpátky, co nejrychleji to půjde," dodal majitel klubu Jan Starka.

Opava jako jediná po sestupu změnila trenéry. Skončil Radoslav Kováč, jenž kvůli chybějící licenci zastával při zápasech roli asistenta, a nahradil jej Roman West.

"Náš cíl je stabilizace. Nechceme se ale stabilizovat někde ve středu tabulky, chceme se snažit o přední místa. Určitě bychom se nebránili třeba baráži," uvedl předseda představenstva Zdeněk Viktorin.

Fotbalisté Dukly Praha slaví gól
zdroj: ČTK autor: Ondřej Hájek

Tradičně vysoké ambice mají exligové pražské týmy Dukla a Žižkov. V minulé druholigové sezoně překvapila druhou příčkou brněnská Líšeň.

"Druhé místo jsme si ani ve snu nepředstavovali. Vzhledem ke kvalitě soutěže bude těžké stříbrnou příčku obhájit. Chceme se pohybovat v klidném středu tabulky a stabilizovat se ve druhé lize," uvedl předseda klubu Karel Hladiš.

V minulé sezoně hrálo druhou ligu jen 14 týmů kvůli tomu, že se předtím nedokončila nadstavbová skupina o záchranu v nejvyšší soutěži a nikdo nesestoupil.

Mezi elitu proto na jaře prošel jen vítězný Hradec Králové a byla zrušena baráž mezi 14. a 15. týmem první ligy a druhým a třetím celkem z druhé nejvyšší soutěže. Nyní se znovu vrací.

Nováčky druhé ligy z nižších soutěží jsou Vyškov a Sparta Praha B. Tradičně sestoupí dvě mužstva. Na podzim se odehraje 16 z 30 kol, na jaře pak zbylých 14 dějství.

Stejně jako v první lize může být na stadionech po částečném uvolnění koronavirových diváckých omezení až pět tisíc lidí.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy