Sigma nadále vítězí, naplno bodovaly i Ostrava s Opavou

Praha ‒ Suvérenní dominance olomoucké Sigmy ve Fotbalové národní lize pokračuje. Lídr druhé nejvyšší soutěže tentokrát porazil předposlední Vítkovice 1:0. Po dvou remízách naplno bodoval i Baník Ostrava, když doma zdolal Táborsko rovněž 1:0, a na Olomouc dál ztrácí osm bodů. Třetí Opava na svém hřišti porazila České Budějovice 2:1 a zůstala pět bodů za Ostravou.

Radost fotbalistů Baníku Ostrava
zdroj: ČTK autor: Ožana Jaroslav

Olomouc měla celý duel výraznou převahu, kterou zužitkoval po půlhodině hry Chorý. Její vítězná série aktuálně čítá pět utkání, na Andrově stadionu nenašli přemožitele dvanáctkrát za sebou.

Hosté z Vítkovic prohráli po pěti střetnutích a k příčkám zaručujícím setrvání ve druhé nejvyšší soutěži jim chybí čtyři body. Přímí konkurenti totiž bodovali. Sokolov doma zdolal Třinec 1:0 brankou Dvořáka ze závěru první půle, Pardubice uhrály remízu ve Frýdku-Místku.

Ostrava po dvou remízách zabrala a porazila Táborsko

V Ostravě byla v prvním poločase obě mužstva dlouho nepřesná ve střelbě. Až těsně před přestávkou Jakubov poslal míč do šestnáctky a Slovák Hlinka na zadní tyči přesně zakončil.

Ostrava po změně stran pojistku nepřidala. Největší domácí šanci v 78. minutě zahodil střídající Mičola, který vypálil nad branku. V závěru mohl vyrovnat Džafič, ale také minul. Baník tak doma vyhrál jedenácté z dvanácti utkání v této druholigové sezoně.

Opava měla od začátku velký tlak i šance, ale gólově se prosadila až po změně stran. Nejprve v 47. minutě Schaffartzik proměnil penaltu a deset minut před koncem přidal pojistku náhradník Jurečka. Benát v nastavení už porážku pátých Budějovic jenom zmírnil.

Výhru zaznamenala i Vlašim. O skalpu Varnsdorfu rozhodl už v sedmé minutě po samostatném úniku Vojtěch Hadaščok. Čisté konto udržel i gólman Ústí nad Labem Zacharda, který přispěl k demolici posledního Prostějova. Viktoria Žižkov sice ve Znojmě dvakrát vedla, ale domácí pokaždé bleskově odpověděli a zápas skončil 2:2.

Fotbalová národní liga - 24. kolo:

Znojmo - Viktoria Žižkov 2:2 (2:2)
Branky: 24. Teplý z pen., 45. Klíma - 22. Engelmann, 34. Podrazký. Rozhodčí: Nenadál - Urban, Dresler. ŽK: Njire - Krystan, Pavlata, Šandera, Egert. Diváci: 596.

Sigma Olomouc - Vítkovice 1:0 (1:0)
Branka: 30. Chorý. Rozhodčí: Houdek - Mokrusch, Petřík. ŽK: Honiš (Vítkovice). Diváci: 2177.

Frýdek-Místek - Pardubice 0:0
Rozhodčí: Rejžek - Antoníček, Horák. ŽK: Kayamba (Pardubice). Diváci: 521.

Vlašim - Varnsdorf 1:0 (1:0)
Branka: 7. Hadaščok. Rozhodčí: Adámková - Ratajová, Caletka. ŽK: Vyhnal - Daníček, Bláha, Knejzlík. Diváci: 393.

Sokolov - Třinec 1:0 (1:0)
Branka: 45. Jakub Dvořák II. Rozhodčí: Matějček - Kotík, Pochylý. ŽK: Belaň (Sokolov). Diváci: 545.

Ústí nad Labem - Prostějov 3:0 (1:0)
Branky: 45. a 82. M. Zeman, 63. Moulis. Rozhodčí: Ginzel - Flimmel, Fišer. ŽK: Leibl, Miskovič - Alaverdašvili, Skwarczek, Malý. Diváci: 521.

Baník Ostrava - Táborsko 1:0 (1:0)
Branka: 45. Hlinka. Rozhodčí: Dubravský - Myška, Šimáček. ŽK: Hučko, Hlinka - Ciku, Toml, Navrátil, Javorek, Kučera. Diváci: 3934.

Opava - Dynamo České Budějovice 2:1 (0:0)
Branky: 47. Schaffartzik z pen., 81. Jurečka - 90.+2. Benát. Rozhodčí: Franěk - Polák, Boček. ŽK: Schaffartzik, Janetzký - Wermke, Táborský, Hála. Diváci: 2853.