Tipsport ELH 2024/2025

Rezervy Slavie a Olomouce zaznamenaly výhry, v sešívaném dresu se trefil šestnáctiletý Belžík

Slavia B doma porazila v 11. kole druhé ligy předposlední Jihlavu 2:0 a posunula se na páté místo. O skóre následuje za pražským nováčkem soutěže rezervní tým Olomouce po domácím triumfu 4:1 nad Brnem. Zbrojovka čeká na výhru už pět kol a jen dva body ji dělí od sestupových pozic.

Fotbalisté Slavie Praha B
zdroj: SK Slavia Praha

Slávisté vstřelili proti Vysočině obě branky v úvodním dějství a postarali se o ně teprve šestnáctiletý Belžík a Rama. Pražané zvítězili po třech kolech. Jihlava pod trenérem Markem Jarolímem nevyhrála ani druhý zápas ve druhé lize.

"Béčko" Olomouce vedlo zásluhou Deleho už od čtvrté minuty. V 62. minutě srovnal střídající Smejkal, vzápětí ale domácí opět odskočili poté, co se prosadil Kramář. Pojistky přidali Slavíček a v závěru znovu Kramář. Sigma naplno bodovala potřetí z posledních čtyř kol.

11. kolo druhé fotbalové ligy:

Slavia Praha B – Jihlava 2:0 (2:0)
Branky: 12. Belžík, 35. Rama. Rozhodčí: Pechanec – Novák, Kotalík. Bez karet. Diváci: 422.

Olomouc B – Brno 4:1 (1:0)
Branky: 64. a 90.+1 Kramář, 4. Dele, 77. Slavíček – 62. Smejkal. Rozhodčí: Lovětínský – Nádvorník, Cichra. ŽK: Cahel, Kramář, Dele – Janetzký, Šural. Diváci: 440.

Vlašim – Baník Ostrava B 3:2 (0:1)
Branky: 58. a 90.+3 Lehký, 83. Hodek – 5. Jaroň, 90.+1 Kašpárek. Rozhodčí: J. Beneš – Hádek, A. Beneš. Bez karet. Diváci: 309.

Viktoria Žižkov – Opava 4:1 (3:0)
Branky: 31. a 33. Necid, 23. Hönig, 90.+4 Toula – 71. Blatný. Rozhodčí: Starý – Matoušek, Ježek. ŽK: Fišl, Hönig, Petrák, Gembický, Melichar – Čejka. ČK: 84. Papalelé (Opava). Diváci: 1070.

Zlín – Sparta Praha B 2:0 (2:0)
Branky: 11. Vukadinovič z pen., 35. Poznar. Rozhodčí: Vokoun – Lakomý, Bureš. ŽK: Didiba, Vukadinovič – Hodouš. ČK: 67. Uhrinčať (Sparta). Diváci: 2193.

Táborsko – Vyškov 0:0
Rozhodčí: Volek – Dresler, Mikeska. ŽK: Soliu, Hais, Barac – Mbonu, Novák, Němeček, Condé. ČK: 73. Condé. Diváci: 612.

Líšeň – Chrudim 0:2 (0:2)
Branky: 12. Látal, 35. Kosek. Rozhodčí: Radina – Pfeifer, Marek. ŽK: Polášek, Lutonský, Jukovič – Látal, Kosek. ČK: 68. Látal. Diváci: 623.

Prostějov – Varnsdorf 1:1 (0:0)
Branky: 64. Carneiro – 85. Adeleke. Rozhodčí: Orel – Mojžíš, Líkař. ŽK: Kubista, Porcal (trenér brankářů, oba Varnsdorf). Diváci: 520.