Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklistika ČR 2024

Poslední neposlední, v druhé lize skončí. Sokolov půjde o soutěž níž

Sokolovská uhelná přestane na konci června podporovat profesionální fotbal ve městě. Poslední tým druhé fotbalové ligy Baník Sokolov tak v soutěži po sezoně skončí bez ohledu na konečné postavení v tabulce. Vedení západočeského klubu oznámilo, že pro příští ročník počítá s účastí v třetí nejvyšší soutěži ČFL.

Fotbalisté Baníku Sokolov
zdroj: ČTK autor: Slavomír Kubeš

"A tým již nebude od příštího soutěžního ročníku působit ve Fortuna národní lize. Namísto toho budeme podávat přihlášku do České fotbalové ligy. Ve třetí nejvyšší tuzemské soutěži budeme hájit žluto-zelené barvy převážně s hráči, kteří jsou odchovanci klubu, prošli klubovým systémem výchovy a mají vztah ke klubu a regionu," uvedl v prohlášení na klubovém webu výkonný ředitel Baníku Tomáš Provazník.

"V návaznosti na skutečnost, že Sokolovská uhelná coby dosavadní majitel klubu ukončuje po čtrnácti letech podporu profesionálního fotbalu v Sokolově v souvislosti s vysokými odvody za emisní povolenky, bude zároveň ukončena aktivní činnost společnosti FK Baník Sokolov, a. s.," konstatoval Provazník.

Dodal, že mužský fotbal v západočeském městě bude nově působit jako FK Baník Sokolov 1948, s. r. o. Klub má status Sportovního centra mládeže a bude fungovat i se čtyřmi týmy dorostu a žáků a šesti týmy přípravek.

"Naším cílem je udržet nastavený současný systém výchovy hráčů se všemi příslušnými standardy. Klub se i nadále bude v oblasti mládeže profilovat jako centrum fotbalu v Karlovarském kraji," uvedl Provazník. Sám na nedávném ligovém grémiu, kde Sokolov jako jediný z druholigových klubů hlasoval proti dohrání soutěže po koronavirové pauze, již znovu nekandidoval na člena ligového výboru Ligové fotbalové asociace.

Sokolov hraje druhou ligu od roku 2006, kdy vedení odkoupilo soutěž od Pardubic. Nejlepším výsledkem bylo v sezoně 2011/12 třetí místo, potom byl ještě Baník dvakrát čtvrtý. Z předchozích tří ročníků ale skončil dvakrát mimo první desítku a v aktuální sezoně je po 18 kolech poslední se stejným ziskem jako Vítkovice a s pětibodovým mankem na záchranu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články