Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Memoriál Evy Palyzové

Moc jsem se na ligu těšil. Konečně se to povedlo, hlásí hrdě odchovanec Dynama Kladrubský

Titul se Spartou, evropské poháry, zahraniční angažmá, reprezentační starty. To vše zažil kapitán fotbalistů Českých Budějovic Jiří Kladrubský, který s Jihočechy oslavil postup do nejvyšší soutěže. Odchovanec Dynama však vítězství ve druhé lize staví na podobnou úroveň jako mistrovský titul se Spartou.

Kapitán fotbalistů Českých Budějovic Jiří Kladrubský
zdroj: ČTK autor: Václav Pancer

"Nevím, kdy nám budou předávat trofej za výhru ve druhé lize. Ale už bych to rád zvednul nad hlavu, aby to bylo oficiální," řekl Kladrubský. Cesta za vysněným cílem však podle něj nebyla tak snadná, jak by se podle tabulky zdálo. Dynamo suverénně vede ve druhé lize, tři kola před koncem má 11 bodů náskok na druhé místo.

"Klíčovým momentem byl asi domácí zápas s Brnem," připomněl Kladrubský utkání ze 17. března. Tehdy Dynamo v 19. kole doma po prvním poločase prohrávalo s Brnem 0:2. Nakonec ale slavilo vítězství 3:2. "Myslím si, že minulý ani předminulý rok bychom ten zápas neotočili. Neměli jsme takovou sílu. Ale teď jsme to dokázali a tam byl zlom celé sezony. I když jsme si věřili už před tím, ale Brno byl klíčový zápas," uvedl Kladrubský.

Na podzim oslaví českobudějovický kapitán čtyřiatřicáté narozeniny. Kariéru začínal v Českých Budějovicích a v poslední době snil o tom, jak si v Dynamu ještě zahraje nejvyšší soutěž. "Těšil jsem se na to strašně moc. A teď se nám to podařilo," řekl Kladrubský.

Je nám líto, video expirovalo.
Budějovice porazily Chrudim a vrací se po 4 letech do první ligy

Do konce sezony čekají České Budějovice ještě zápasy v Jihlavě, s Varnsdorfem a v Třinci. Krajní obránce poznamenal, že netuší, zda do nich zasáhne. "Asi si vezmu dovolenou," usmál se. Vzápětí ale vysvětlil, proč tak uvažuje. "Čekáme přírůstek do rodiny. Termín porodu máme za tři týdny, takže jsem v poslední době řešil hlavně rodinu," uvedl.

Při rozhovoru s novináři se Kladrubský každou chvíli podrbal na bradě, kterou mu zdobily dlouhé vousy. Celý tým se neholí od začátku března, kdy začala jarní část druhé ligy. "Řekli jsme si, že se oholíme až po postupu. A kdyby se někdo oholil dřív, platil by pět tisíc do klubové pokladny. Už se těším, až to sundám," řekl.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy