Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Kruh se uzavřel. Horník se vrací na Žižkov

Praha - Fotbalový funkcionář Ivan Horník se vrací do Viktorie Žižkov. V druholigovém celku, ve kterém kvůli desetiletému trestu za korupci v roce 2004 skončil, bude zastávat roli generálního manažera. "Nikoho jsem nezabil, dostal jsem trest a 'odseděl' jsem si ho. Kdybych neměl fotbal rád, nevracel bych se. Viktorka je klub mého života. Tam, kde to skončilo, by to zase mohlo začít," uvedl.

Ivan Horník
zdroj: isifa/LN autor: Tomáš Krist

Horník se nechce svou temnou minulostí svazovat a nebude kvůli ní omezovat kontakt s rozhodčími. "Patří k fotbalu stejně jako míč a hráči. Určitě se potkáme z titulu mojí funkce, ale samozřejmě už jsem vyléčenej a veškeré nekalosti vylučuju," prohlásil s tím, že zatím má za úkol klub zkonsolidovat a za rok si dát vyšší cíl než druhou ligu.

Horník s výjimkou jednoho roku ve Spartě působil na Žižkově od roku 1992. Před deseti lety se však stal ústřední postavou rozsáhlé korupční aféry a od soudu dostal desetiletý zákaz působení ve fotbale, později mu však byla polovina prominuta. Na Žižkov měl kvůli škraloupu dokonce jednu dobu zakázán vstup.

Zdroj
ČTK, deník Sport

Hlavní zprávy