Následuje
Česko - Dánsko

Horváth se v dohrávce ČFL v dresu Domažlic neprosadil

Zápy - Start bývalého reprezentanta Pavla Horvátha v dresu Domažlic vyvolal v dohrávce 6. kola ČFL v Zápech nebývalý zájem diváků, ale hostujícím fotbalistům k bodům nepomohl. Domažlice prohrály 1:4 a na druhém místě tabulky nadále ztrácejí na vedoucí Bohemians Praha pět bodů. Zápy získaly na vlastním hřišti tři body přesně po měsíci a díky nim se posunuly do první poloviny tabulky na osmé místo.

Pavel Horváth
zdroj: ČTK autor: Petr Eret

Devětatřicetiletý Horváth v úvodu sezony nastupoval v lize za Plzeň, ale s příchodem nového kouče Miroslava Koubka i kvůli zdravotním důvodům vypadl ze sestavy a plnil především novou roli trenérova asistenta. Nyní už je zdravý a chce se udržovat v zápasovém rytmu.

V Zápech se chopil tradiční dirigentské role. Nejblíže ke gólu měl v první půli, kdy tečovanou střelou trefil tyč. "Chyběl kousek," podotkl Horváth. "Po dlouhé době jsem si zahrál celý zápas od začátku. S klukama jsem byl jen včera na tréninku, i to bylo vidět na té souhře. Jsem rád za tuhle možnost a doufám, že to bude v příštích zápasech lepší," řekl Horváth.

Podle Plzně zatím dohoda zněla jen na dnešní utkání, o dalším Horváthově působení v Domažlicích se bude teprve jednat. "V sobotu máme s Plzní doma Spartu, Domažlice hrají v neděli. Uvidíme, jak budu v sobotu vytížený. Pokud nenastoupím, myslím, že bych měl za Domažlice zase hrát," dodal Horváth.

Hrdinou utkání, které v Zápech sledovalo více než šest stovek fanoušků, byl jiný exligový fotbalista David Kalivoda, který dal dva góly domácího týmu. Po jednom připojili Jan Jelínek a v nastaveném čase Marin Glasnovič. Domažlický Ludvík Tůma sice dvacet minut před koncem snížil na 2:1, to už ale hosté hráli v oslabení, neboť v 56. minutě přišli o vyloučeného Libora Tafata.

Horváthova přítomnost vzbudila v Zápech, které mají přibližně 700 obyvatel, obrovský zájem diváků. Po závěrečném hvizdu na něj u hřiště čekal zástup žadatelů o podpis a společnou fotografii. "Super, že přišlo víc lidí než normálně. Snad mi z toho něco dají," žertoval Horváth. "Nedají? Škoda," dodal s úsměvem.

Horváth si odbyl premiéru v Domažlicích, k výhře však nepomohl

Hlavní zprávy