Následuje
ODM 2020: Skikros

Horváth dohraje podzim na plzeňské farmě v Domažlicích

Plzeň – Kapitán plzeňských fotbalistů Pavel Horváth se chce udržovat v zápasovém rytmu a na vlastní žádost dohraje podzim v ČFL na farmě Viktorie v Domažlicích. Poprvé by mohl nastoupit už v úterý na hřišti v Zápech.

Pavel Horváth
zdroj: ČTK autor: Michal Kammermayer

"Pavel Horváth by měl s domažlickými fotbalisty odehrát tři zápasy. K dispozici trenéru Purkartovi bude již v úterním odloženém zápasu v Zápech. Jiskra hraje všechna tato utkání venku, je tak otázka, zda se Pavel objeví i na domažlickém trávníku," uvedly Domažlice.

Podle Plzně je však zatím dohoda jen na jedno utkání, o dalším Horváthově působení v Domažlicích se pak bude teprve jednat podle aktuální situace. "Jde o další krok v rámci jeho návratu po zranění. Nyní odehrál dva zápasy za juniorku a teď se zvolila varianta ČFL. Jak to bude dál, se teprve uvidí. Může se klidně stát, že Pavel v sobotu nastoupí proti Spartě," řekl mluvčí Plzně Pavel Pillár.

Devětatřicetiletý Horváth ještě v úvodu sezony za Plzeň nastupoval, ale s příchodem trenéra Miroslava Koubka i kvůli zdravotním důvodům vypadl ze sestavy a plnil především novou roli trenérova asistenta. Nyní už je zdravý, ale Viktorii se daří a Koubek nemá důvod zasahovat do středu zálohy, když na lavičce čeká na šanci i reprezentant Tomáš Hořava.

Pavel Horváth
zdroj: ČTK autor: Petr Eret

Horváth si tak byl zahrát i za juniorku Plzně, nyní chce využít možnost, že ho Viktoria může zapůjčit do Domažlic. Ty jsou nyní na třetím místě tabulky a pokud v úterý uspějí v Zápech, budou ztrácet jen dva body na Bohemians Praha, kteří drží první postupovou příčku.

Přes týden by měl Horváth normálně působit v Plzni, v Domažlicích se účastnit jen předzápasových tréninků a samotných zápasů. Pravidlo farem mu umožňuje i ve zbytku podzimu nastupovat zároveň za Plzeň i Domažlice, což dovolují i termíny, jelikož oba týmy nehrají ve stejný den.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy