ČEZ Extraliga 2023/2024

HFK Olomouc smetl 7:0 fotbalisty Kroměříže a vyhrál MSFL

Praha - Fotbalisté HFK Olomouc se stali vítězi MSFL a v příští sezoně si zahrají v druhé lize. Svěřenci trenéra Oldřicha Machaly v dnešním utkání závěrečného 29. kola porazili Kroměříž vysoko 7:0 a v čele tabulky uhájili jednobodový náskok před Frýdkem-Místkem. Ten porazil 2:1 poslední Líšeň, která jako jediná sestupuje do divize.

Fotbal
zdroj: ČT24 autor: ČT24

Na holickém stadionu se sešlo 621 diváků a domácí hráči je nenechali na pochybách o svém vítězství. Třikrát se trefil Ondřej Čtvrtníček, z toho jednou z penalty, dvakrát Žondra, jednou Kovář a Kazár.

Do frýdecko-místeckých Stovek dorazilo dokonce 1 200 diváků. Do poločasu se dvakrát radovali z gólů Hynka Prokeše a Biolka, hosté dosáhli čestného úspěchu až pět minut před koncem zásluhou Krejčího. Dalších šest zápasů 29. kola bylo již dříve předehráno.

HFK je nejčastějším vítězem MSFL

Nejlepším střelcem MSFL byl s 19 góly Vojtěch Čtvrtníček ze Slovácka B, nejlepšími brankáři Vojtěch Šrom z HFK Olomouc a Lukáš Prokop z Břeclavi se shodným počtem dvanácti vychytaných nul.

Celek HFK Olomouc je nejčastějším vítězem MSFL, v dosavadních jednadvaceti ročnících triumfoval potřetí. Poprvé se tak stalo v sezoně 1999/2000 ještě pod původním názvem FK Holice 1932, pod tím současným pak Olomoučtí zvítězili v ročnících 2004/05 a 2011/12. Vedle toho dvakrát vyhrála třetiligovou soutěž i Sigma Olomouc B, takže se hanácká metropole může pochlubit dohromady již pěti triumfy.

Rekord soutěže v podobě zisku 72 bodů drží Nová Huť Ostrava, vítězný tým ze sezony 1997/98. Holický celek letos nastřádal o osm bodů méně.