Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Běžkotoulky

Druhá liga má dva favority. Rychlý návrat chce Brno a pro Duklu neexistuje jiný cíl než postup

Začíná nová sezona druhé fotbalové ligy. Podle bookmakerů je jednoznačným favoritem Zbrojovka Brno, která se po jarním sestupu z nejvyšší soutěže bude chtít ihned vrátit mezi elitu. Postupové ambice má znovu i pražská Dukla vedená bývalým reprezentačním trenérem Petrem Radou. První zápas favorita soutěže Brna s Vlašimí vysílá ČT sport a ČT sport Plus v pondělí od 17:20.

Kapitán Zbrojovky Jakub Řezníček
zdroj: Facebook FC Zbrojovka Brno

Přímo mezi elitu projde stejně jako v minulých sezonách pouze vítěz druhé ligy. Mužstva na druhém a třetím místě čeká baráž se čtrnáctým a patnáctým celkem nejvyšší soutěže. Pokud se na prvních třech příčkách druhé ligy umístí jeden ze dvou B-týmů, do konečného pořadí pro postup mezi elitu nebo účast v baráži se nebudou počítat. Nejhorší dva celky sestoupí o patro níž.

Brno po nevydařené jarní části uplynulé sezony obsadilo v nejvyšší soutěži poslední místo a po roce opět sestoupilo. U mužstva skončil neúspěšný trenér Martin Hašek a tým převzal Luděk Klusáček. Ve Zbrojovce pokračuje pětatřicetiletý útočník Jakub Řezníček, který byl druhým nejlepším střelcem minulého ligového ročníku.

"Cílů je víc, primární je jednoznačně postup. Tím dalším je přebudovat kádr, eventuálně s výhledem na první ligu. Pro nás je důležité, aby výkony měly stoupající tendenci. Chceme bojovat o postup a nemůžeme si dovolit nějaké velké zaváhání," řekl na tiskové konferenci Klusáček.

Ambiciózní Dukla vyhlíží postup

Dukla v minulé sezoně nezvládla především podzimní část a navzdory předsezonním ambicím skončila až na čtvrtém místě. Zkušený trenér Rada věří, že v nadcházejícím ročníku budou Pražané lepší. Celek z Julisky je druhým největším favoritem soutěže podle sázkových kanceláří.

"Řekl jsem hráčům při nástupu na novou sezonu, že nic jiného než postup neexistuje. Dukla se svou tradicí a stadionem do ligy patří a musíme pro to udělat maximum. Může samozřejmě přijít nějaká krize, že nebudeme všechno vyhrávat, ale s majitelem jsme se shodli, že jiný cíl než postup neexistuje," řekl Rada v nedávném rozhovoru pro Radiožurnál.

Na předních příčkách by se znovu chtěli pohybovat i oba účastníci poslední baráže. Vyškov, který hraje domácí zápasy v Drnovicích, v souboji o elitu nestačil na Zlín. Příbram neuspěla proti Pardubicím. Středočeský celek získal těsně před startem sezony výraznou posilu, do zálohy přišel bývalý reprezentant Josef Hušbauer.

V horní polovině tabulky by se podle prognóz měla pohybovat i Líšeň a jeden ze dvou nováčků Viktoria Žižkov. Pražský celek má v kádru řadu hráčů s prvoligovými zkušenostmi. Zbylým nováčkem je Kroměříž. Z druhé ligy v minulé sezoně sestoupily Třinec a "béčko" pražské Slavie, z B-týmů tak zůstaly v soutěži Sparta a Olomouc. Podzimní část bude mít 16 kol, jarní fáze odstartuje na začátku března.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články