Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
ME 2019 Bělorusko

Bystroň je zpátky. Hrál excelentně, zhodnotil kouč rezervy Sigmy

Olomouc – David Bystroň má za sebou první soutěžní zápas po dvouletém zákazu činnosti za doping. Bývalý plzeňský obránce nastoupil v MSFL za rezervu druholigové Sigmy Olomouc, kam přestoupil v červenci s cílem restartovat kariéru. V utkání proti Prostějovu odehrál celé utkání, v němž olomoucké "béčko" remizovalo 1:1.

David Bystroň
zdroj: ČTK autor: Petr Eret

"Na to, že nehrál dva roky, hrál excelentně. Ukázala se jeho zkušenost, kvalita v rozehrávce. Trochu jsem se bál toho, že mu dojdou síly, protože měl obrovskou aktivitu. Bylo vidět, že se na utkání těšil, chodil až na hrot," uvedl kouč Augustin Chromý na klubovém webu. "Ale zvládl to velmi dobře, je to příslib do budoucna pro 'áčko'. Nevím, kdy se ho rozhodne trenér Kalvoda zařadit, ale určitě ukázal velkou kvalitu," řekl Chromý.

Jednatřicetiletý Bystroň hrál naposledy v dresu Plzně 6. prosince 2011. Světová antidopingová federace (WADA) poté oznámila, že po listopadovém utkání Ligy mistrů s Borisovem objevila v jeho moči zakázanou látku.

Dvouletý distanc vypršel Bystroňovi letos v lednu, návrat na trávníky mu však v zimě zkomplikovalo zranění a operace utrženého předního zkříženého vazu v koleně. V létě pak fotbalista, který získal v české lize tituly s Plzní a Baníkem Ostrava, Viktorii opustil.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy