Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP horských kol 2024

Brno už podruhé v sezoně mění trenéra, sérii čtyř porážek Zbrojovky neustál Polách

V brněnské Zbrojovce skončil hlavní trenér Tomáš Polách i jeho asistent Josef Mucha. Dvanáctý tým druholigové tabulky se pokusí zachránit v soutěži dosavadní kouč B-týmu Lukáš Kříž.

Tomáš Polách
zdroj: fczbrno.cz

"Představenstvo klubu FC Zbrojovka Brno jednomyslně rozhodlo o odvolání hlavního trenéra Tomáše Polácha a asistenta Josefa Muchy. Pro zbylé zápasy pak realizační tým rozšiřuje jako osoba zodpovědná za výsledky a fungování A-týmu sportovní manažer Zbrojovky Zdeněk Psotka," uvedl klub v prohlášení.

Brno se po loňském sestupu z nejvyšší soutěže trápí a místo útoku na postup jej pravděpodobně čeká ve zbývajících osmi kolech boj o udržení.

Zbrojovka z posledních sedmi kol uhrála jen dvě remízy a aktuálně je čtyři utkání bez bodu. Naposledy v neděli prohrála 1:4 na hřišti do té doby posledního Varnsdorfu.

Sedmačtyřicetiletý Kříž se k áčku přesunul od divizního B-týmu, který suverénně vede tabulku skupiny D.

Za poslední rok bude už pátým hlavním trenérem tradičního klubu. Loni v dubnu od Richarda Dostálka převzal tým Martin Hašek, jenž ale nezabránil sestupu.

Před začátkem této sezony klub angažoval Luďka Klusáčka, kterého po 13 kolech nahradil Polách. Ten vydržel ve funkci pouhých devět ligových zápasů.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články