BBV po 25 letech

Brno ovládlo Tipsport ligu podruhé v řadě. Ve finále rozstřílelo Slovan Bratislava

Trofej pro vítěze zimní Tipsport ligy podruhé v řadě putuje do Brna. Zbrojovka ve finále závěrečného turnaje na Maltě přehrála Slovan Bratislava 3:0. Třetí místo obsadila Mladá Boleslav po výhře 3:1 nad Táborskem.

Fotbalisté Brna slaví gól v síti Slovanu Bratislava
zdroj: Twitter Zbrojovka Brno

Druholigové Brno bylo jako obhájce titulu nasazené rovnou do závěrečného turnaje. V semifinále porazilo Táborsko 2:0 a ve finále si snadno poradilo se slovenským soupeřem. Slovanu nastřílelo během 11 minut první půle tři branky a hlídalo si triumf.

Dva góly Mladé Boleslavi obstaral Tomáš Přikryl. Poprvé se prosadil už v 6. minutě střelou mezi nohy brankáře. Druholigový soupeř sice srovnal zásluhou Kopřivy, ale vzápětí utekl Přikryl a opět poslal favorita do vedení. To pak ještě potvrdil Dominik Hašek.