Denver Pioneers - UMass Minutemens

Brno i Příbram vyhrály, Opava naopak ztratila. Líšeň předvedla velký obrat

Dva ze tří týmů, které spadly z nejvyšší soutěže, vstoupily do druhé ligy výhrou. Brno zvítězilo 1:0 na půdě Táborska, Příbram zase slavila triumf 3:1 v Prostějově. Naopak Opava doma pouze remizovala v přestřelce s Vlašimí 3:3. Nováček ze Sparty Praha B přestál penaltu i krátké oslabení a Chrudim udolal 1:0. Další z noviců Vyškov prohrál 1:2 na Dukle, jiný pražský celek Žižkov ztratil dvoubrankový náskok v Líšni, kde podlehl 2:3.

Sestřih a ohlasy utkání Táborsko - Brno

O triumfu Zbrojovky rozhodl v 82. minutě Přichystal. To další exligista z Příbrami vykročil za třemi body mnohem dominantněji. Už v 6. minutě se trefil Tomáš Pilík a před poločasem přidal další zásah Filip Zorvan.

Po změně stran si sice Středočeši dali vlastní gól, ale dvoubrankové vedení si ještě vzali zpět díky Stanislavu Vávrovi.

Opava hrála proti Vlašimi od 29. minuty bez vyloučeného Celby, prohrávala 1:2, přesto i v oslabení sahala po třech bodech. Ve čtvrté minutě nastavení ale srovnal střídající hostující Alijagič.

Sparťanské "béčko" vedlo v Chrudimi od 55. minuty, kdy se trefil Sejk. Domácí měli jedinečnou šanci srovnat v 78. minutě, kdy po Červakově faulu a vyloučení zahrávali pokutový kop, ale Rybička gólmana Kotka nepřekonal.

Druhý z nováčků Vyškov na Dukle nepropadl, ale favorita o body obrat nedokázal. Pražané rozhodli dvěma góly na konci úvodního dějství, hosté v závěru už jen snížili.

Velmi nadějně rozehraný zápas ztratil Žižkov, který v Líšni vedl po půli 2:0. Druhý tým uplynulé druholigové sezony ale do 63. minuty manko dotáhl a v přesilovce po vyloučení Březiny pak dokonal v 86. minutě obrat střídající Silný.

Výsledkem 3:2 zvítězilo Ústí nad Labem v Třinci. Severočeši v 54. minutě vedli 2:0, domácí pak v rozmezí pěti minut i díky vlastní brance gólmana Plachého srovnali, ale pět minut před koncem rozhodl hostující náhradník Krobot.

Výhrou vstoupila do soutěže Jihlava, která si doma poradila s Varnsdorfem 2:1. Vysočina se prosadila v rozmezí 43. až 55. minuty, kdy skórovali Selnar a Arroyo. V závěru snížil Bláha.

Start v nejvyšší soutěži si přímo zajistí pouze vítěz, celky na druhém a třetím místě čeká baráž. Druhá liga se po uplynulém ročníku, který hrálo netradičně jen 14 týmů, vrátila k obvyklým 16 účastníkům.

Fotbalová národní liga - 1. kolo:

Táborsko - Zbrojovka Brno 0:1 (0:0)

Branka: 82. Přichystal. Rozhodčí: Proske - Hurych, Volf. ŽK: Provazník, Navrátil - Kosek. Diváci: 890.

Jihlava - Varnsdorf 2:1 (1:0)

Branky: 43. Selnar, 55. Arroyo - 90. Bláha. Rozhodčí: Petřík - Černoevič, Vyhnanovský. ŽK: Shudeiwa, Kameník (trenér) - Zbrožek, Pajkrt. Diváci: 350.

Chrudim - Sparta Praha B 0:1 (0:0)

Branka: 55. Sejk. Rozhodčí: Batík - Mojžíš, Líkař. ŽK: Řezníček, Rybička - Gabriel, Červak, Jonáš, Okeke. ČK: 78. Červak. Diváci: 1055.

Třinec - Ústí nad Labem 2:3 (0:1)

Branky: 59. Hýbl, 64. vlastní Plachý - 3. Ogiomade, 54. Bílek, 85. Krobot. Rozhodčí: Černý - Dohnálek, Dobrovolný. ŽK: Hýbl, Petráň, Foltyn - Krobot. Diváci: 280.

Opava - Vlašim 3:3 (1:2)

Branky: 12. Helešic z pen., 54. Rychlý, 78. Darmovzal - 30. Blecha z pen., 41. Křišťan, 90.+4 Alijagič. Rozhodčí: Hanousek - Mikeska, Bureš. ŽK: Digaňa, Celba - Svoboda, Hošek, Alijagič. ČK: 29. Celba. Diváci: 1233 (omezený počet).

Prostějov - Příbram 1:3 (0:2)

Branky: 49. vlastní Mezera - 6. Pilík z pen., 45. Zorvan, 70. Vávra. Rozhodčí: Dubravský - Novák, Arnošt. ŽK: Bartolomeu - Pilík, Sus, Soldát, Januška. Diváci: 522.

Dukla Praha - Vyškov 2:1 (2:0)

Branky: 39. Peterka, 45.+1 Fábry - 78. Vintr. Rozhodčí: Cieslar - Šimáček, Matoušek. ŽK: Ilko, Langer (oba Vyškov). Diváci: 332 (omezený počet).

Líšeň - Viktoria Žižkov 3:2 (0:2)

Branky: 56. Stáňa, 63. Chwaszcz, 86. Silný - 1. Nabijev, 20. Batioja. Rozhodčí: Hocek - Pochylý, Pfeifer. ŽK: Stáňa - Březina. ČK: 80. Březina. Diváci: 755.