Praha - Fotbalisté 1. HFK Olomouc deklasovali Zlín 4:0 a dostali se do čela tabulky, kam se může ale ještě v neděli posunout Viktoria Žižkov. Bohemians Praha remizovali doma 2:2 s Karvinou, když všechny branky padly až v závěrečné půlhodině. Utkání na Střížkově se hrálo na špatném trávníku, který oběma soupeřům ztěžoval kombinační hru. Naopak Sokolov získal v domácím utkání první body v sezoně za výhru 1:0 nad Varnsdorfem. Rozhodl o tom v 72. minutě záložník David Čada. Hosté nenavázali na předchozí nečekané vítězství nad Ústím nad Labem, které si překvapivě připsalo už druhou porážku v novém ročníku. Nedařilo se ani Bohemians 1905.
Olomouc dokázala zaskočit hosty ze Zlína hned v deváté minutě, kdy po rohovém kopu hlavičkoval Murin a obloučkem přehodil gólmana Kořínka. V 17. minutě mohl odpovědět zlínský Motal, ale jeho střela mířila o pár centimetrů vedle. Ještě hůře to vypadalo pro domácí ve 20. minutě, kdy míč propadl ve vápně k volnému Bublákovi, ten však zblízka napálil pouze skvěle zasahujícího brankáře Šroma.
Nevyužité šance soupeře domácí potrestali. Žondra připravil míč pro Kobylíka a brankář Kořínek už pouze sledovat, jak se míč snáší do sítě. Za další dvě minuty režisér olomoucké hry Kobylík poslal krásnou kolmici pro Biolka, který sám před Kořínkem podkopl míč a technické zakončení znamenalo vedení 3:0.
Do druhého poločasu vstoupili Zlínští odvážně, zjednodušili hru a dostávali se do šancí, ale prosadili se opět domácí. Po faulu na Bednáře byla v 61. minutě nařízena penalta, kterou s přehledem proměnil Čtvrtníček.
Úvodní poločas na Střížkově byl skoupý na šance, do vážnějšího zakončení se dostali jen karvinský Fischer, jenž střelou z voleje prověřil gólmana Wintera, a domácí Očovan, který těsně před pauzou trefil z dálky břevno.
Přesně po hodině hry založil akci po levé straně hřiště domácí kapitán Grznár, posunul míč na Šenkeříka a ten předložil ideální přihrávku Böhmovi. Útočník zelenobílých pak už zblízka snadno překonal brankáře Rakovana.
Hosté odpověděli dvěma góly v rozmezí čtyř minut. Nejprve po rohu Besta vyrovnal a poté Vladavič po samostatné akci získal Karviné vedení střelou do horního růžku. Byla to teprve druhá trefa Slezanů do prostoru mezi třemi tyčemi a obě skončily v síti. Sedm minut před koncem překonal Wintera dokonce potřetí střídající Presl, byl mu však odmáván ofsajd.
V zoufalé snaze o vyrovnání se na Pražany usmálo štěstí ve druhé minutě prodloužení, kdy Böhm poslal balon do šestnáctky a náhradník Penc, jenž byl na hřišti teprve šest minut, vyrovnal.
Sokolov byl od počátku aktivnější, ale proti dobře zorganizované obraně Varnsdorfu se nedokázal prosadit. Výjimkou byla hlavička Čady těsně nad a standardka Šímy, která jen o kousek proletěla kolem pravé tyče. Hosté sázeli hlavně na rychlé brejky a po jednom z nich vystřelil pohotově, ale nad branku Rudnickij.
Po změně stran neskončily gólem ani střely domácího Vaněčka a na druhé straně Rudnického, v 69. minutě trefil varnsdorfský Mach výstavní ránou jen břevno. O tři minuty později přišel rozhodující okamžik. Po rohu Šímy propadl míč k Čadovi, který jej dopravil do odkryté branky. Od té chvíle se domácí dostali do pohody a kontrolovali průběh zápasu. Vedení Sokolova mohl navýšit Vaněček, ale sólo zakončil jen střelou do gólmana.
Ústí nevyužilo proti Znojmu v úvodní půlhodině tři vyložené šance. Nejprve mířila Benčíkova dorážka do tyče, v 19. minutě nedokázal Čtvrtníček ze šesti metrů překonat gólmana Hrubého, na kterého nevyzrál ani Peterka.
Bezmála po hodině hry otevřel skóre záložník hostů Okleštěk, který měl snadnou pozici po kombinaci s Nepožitkem. V 78. minutě mohl vyrovnat Volek, ale druhý gól Znojma přidal na druhé straně hbitý Helísek. Ústí stačilo zásluhou Volka už jen korigovat.
Domácí Pardubice začaly proti zkušeným Klokanům opatrně, postupně se však zbavili nervozity a ve 27. minutě je poslal do vedení Přibyl. Pardubický obránce usměrnil Javůrkův centr hlavou za Sňozíkova záda.
Bohemians se začali herně prosazovat až v závěru první půle, ale pozorná obrana domácích je do vážnější akce nepustila. Pražanům patřily úvodní minuty po změně stran, pardubický tým ale všechny situace s jistotou přečkal i díky několika zákrokům pozorného brankáře Shejbala. A v 63. minutě pak střídající Martin Hundák zakončil rychlý protiútok Pardubic pohotovou střelou, proti které byl Sňozík bezmocný.
Hosté měli velkou šanci zásluhou Jirouška, ale jeho střela šla těsně nad pardubickou branku. V závěru mohli naopak domácí náskok ještě navýšit po akcích Hundáka a Sklenáře, který nastřelil břevno a pak ještě tyč.
Mostečtí byli od úvodních minut aktivnější, ovšem proti dobře defenzivně hrajícímu Táborsku se nedokázali dlouho prosadit. V 18. minutě z dálky vystřelil domácí Pospíšil a brankáři Fryštákovi pomohlo břevno. O šest minut později už domácí šli do vedení, když přízemní centr jemně tečoval Lácha a mezi nohy překonal brankáře. Vyrovnat mohl Džafič, ale Belaň vytlačil míč mimo tyče.
I ve druhém poločase měli Mostečtí převahu, náskok však nepojistili. Naopak v 79. minutě chyboval zkušený obránce Procházka a Strnad snadno vyrovnal. V té době už Táborsko hrálo bez vyloučeného Džafiče. Tři body nakonec zůstaly v Mostě, protože vítězství zařídil střídající mladík Vodička.