Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Španělsko - Česko

Zvýšený tlak cítím celou dobu, říká po další prohře Kučera

Trenér teplických fotbalistů Radim Kučera po porážce 1:2 v Ostravě při 7. ligovém kole nejvyšší soutěže přiznal, že s neuspokojivými výsledky cítí přetrvávající tlak. Severočeši prohráli šestý ze sedmi duelů této sezony a v tabulce jim se třemi body patří předposlední 15. místo. Zároveň trenér musí řešit i zdravotní potíže nejlepšího střelce Jakuba Mareše.

Radim Kučera
zdroj: ČTK autor: Ožana Jaroslav

"Zvýšený tlak cítím celou dobu. Od chvíle, co jsem do Teplic vloni v prosinci přišel, hraje tým o záchranu a ten tlak je tu pořád. Vím, že se nevyhrává, vnímám to a nejsem naivní. Vidím, že nesbíráme body a pokračujeme v sérii z jarní části. Ale snažím se udělat maximum pro to, abychom to otočili a strhli na svou stranu," řekl Kučera.

Severočeši v ligové sezoně porazili jen Jablonec 1:0 a od posledního Liberce je dělí jediný bod. "Myslím, že od prvního kola nejsme v zápasech úplní outsideři, že by nás soupeř drtil a my naopak hráli špatně. Jen to nedokážeme přetavit ve tři body. Je to ubíjející pro mě, hráče, fanoušky i vedení klubu. Každý nad tím přemýšlí a všichni se s tím snaží něco dělat. Ukázaná pravda ale platí na hřišti a bijeme se za to, abychom to na něm přetavili ve tři body a od něčeho se odrazili," uvedl trenér.

"Za výkon proti Ostravě nemám hráčům co vytknout. Zápas odmakali, ale je pravda, že jsme mohli některé věci v první půli dotáhnout lépe. Když pak vedete 1:0, je důležité to vzadu zvládnout bez inkasování. V rozhodujících okamžicích ale selháváme v ofenzivní i defenzivní části. Musíme lépe řešit finální situace a zároveň se vyvarovat laciným gólům," doplnil sedmačtyřicetiletý kouč.

V minulosti působil v Baníku. "To jsem ale moc nevnímal. Chtěl jsem, abychom ten zápas zvládli bodově. Je pravda, že mám v Ostravě hodně známých i v týmu a bylo to prestižní. Ale chtěl jsem hlavně vyhrát, protože ty body potřebujeme," podotkl Kučera.

Situaci mu komplikuje i zranění nejlepšího střelce Mareše, který si na tréninku poranil kotník a mohl by být mimo hru dva až tři týdny. "Za devět měsíců se mi tu nestalo, abych měl všechny hráče zdravé. Jsou to další aspekty, které nám nehrají do karet, ale určitě se na ně nechci vymlouvat," uvedl Kučera.

Další duel čeká Severočechy příští týden na hřišti Karviné, které se v úvodu sezony také příliš nedaří. Před svým nedělním zápasem v Jablonci má na kontě stejně jako Teplice tři body. "Pro nás je však každý zápas klíčový. Do každého musíme jít, že chceme vyhrát. Vidím, že v hráčích ta vůle je a do Karviné pojedeme s tím, že chceme urvat body," dodal Kučera.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy