Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Velká cena primátora hl. m. Prahy

Změny v plánech Plzně. Kvůli koronaviru neodletí na soustředění do Španělska

Místo v teple se budou na jarní část první ligy připravovat fotbalisté Plzně doma. Viktoria neodletí na herní soustředění do Estepony kvůli koronavirové situaci ve Španělsku. Západočeši mají v plánu odehrát tři přípravné duely.

Radující se Luděk Pernica
zdroj: ČTK autor: Chaloupka Miroslav

"V posledních dnech jsme pečlivě sledovali koronavirovou situaci a dospěli k závěru, že soustředění a s tím spojené cestování leteckou dopravou představuje pro náš tým příliš velké riziko, které nehodláme vzhledem k blížícímu se ligovému startu podstupovat," uvedl mluvčí klubu Václav Hanzlík.

"Případná nákaza a s tím spojená karanténa v zahraničí u jakéhokoli člena týmu by byla zásadní komplikací. Zároveň si nemůžete být jisti, že nedojde na poslední chvíli k odřeknutí některého z domluvených soupeřů," prohlásil Hanzlík.

Viktoria měla odletět do Španělska v pondělí a vše už měla zařízené. Sehrát tam měla tři přípravná utkání. "Doba je bohužel taková, nedá se nic dělat. Herní kemp ve Španělsku by byl za standardních podmínek ideální, nicméně aktuálně je pro nás lepší zůstat v domácích podmínkách. Máme zde špičkové zázemí a ochrana týmu je pro nás prioritou. Chceme minimalizovat jakékoli riziko a být na startu jara kompletní a dobře nachystaní," řekl trenér Michal Bílek.

Západočeši, kteří po podzimní části ztrácejí na vedoucího obhájce titulu pražskou Slavii jediný bod, sehrají doma tři přípravné duely. Všechny pravděpodobně v tréninkovém areálu v Luční ulici, kde v úvodu zimní přípravy rozstříleli třetiligový Písek 8:0 a druholigovou Příbram 6:0. Klub momentálně jedná o dalších soupeřích.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články