Následuje
FIS magazín SP

Změny v Jihlavě: Po dvaceti letech končí Tulis, trenéra klub stále hledá

Jihlava - Novým výkonným ředitelem Vysočiny Jihlava bude od července Jan Staněk, který vystřídá po dvaceti letech Zdeňka Tulise. Ten v klubu zůstane na manažerské pozici a jako předseda dozorčí rady. Ve funkci sportovního ředitele končí Milan Bokša a jeho místo zaujme dosavadní generální manažer Josef Jinoch, který v posledních sedmi kolech vedl mužstvo i jako trenér. Jméno nového kouče zatím není známo.

Radost jihlavských fotbalistů
zdroj: ČTK autor: Luboš Pavlíček

"Ke korekcím přistoupilo vedení klubu po skončení sezony, která sice skončila záchranou, ale nelze ji hodnotit jako úspěšnou. V současné době se vedení klubu intenzivně zabývá obsazením trenérských postů u prvního týmu. Probíhají jednání a tato otázka zatím není vyřešena," uvedl mluvčí Miroslav Fuks.

Podle spekulací by se novým koučem mohl stát Roman Pivarník, který naposledy vedl Viktorii Plzeň. V Jihlavě už dříve působil. Klub také údajně sondoval situaci kolem trenéra Josefa Csaplára, který má zkušenosti třeba z Liberce. V kuloárech se hovořilo také o Norbertu Hrnčárovi z Ružomberoku.

Josef Jinoch po posledním utkání Jihlavy v uplynulé sezoně:

Jinoch: Hráli jsme sami za sebe, ostudu jsme neudělali

Nový výkonný šéf Staněk dosud působil v pražské advokátní kanceláři výrazně zaměřené na sportovní právo. Je členem disciplinárních komisí Ligové fotbalové asociace či Autoklubu ČR.

Devětačtyřicetiletý Jinoch byl sportovním ředitelem už ve Slavii a Liberci. Ve Vysočině od září 2009 do června 2015 zastával funkci sportovního manažera, letos v dubnu se do Jihlavy vrátil jako generální manažer a pro zbytek sezony i jako dočasný trenér sestupem ohroženého týmu po odvolaném Michalu Bílkovi.

Zdroj
ČT sport, ČTK, deník Sport

Hlavní zprávy