EURO 2024 Německo

SOUHRN: Zlín nezvládl duel o všechno a padá do druhé ligy, Hradec si zahraje o EKL

Fotbalisté Zlína prohráli v závěrečném 5. kole ligové nadstavby ve skupině o záchranu v Jablonci 0:1 a po devíti letech sestoupili z nejvyšší soutěže. Ševci na stadionu Severočechů, kteří již měli jisté udržení, potřebovali zvítězit, aby se posunuli na jednu ze dvou barážových příček. Místo toho však v nastavení první půle inkasovali jedinou branku po trefě Matouše Krulicha a obsadili poslední příčku tabulky, která jako jediná znamená přímý sestup. Jablonečtí skončili jedenáctí.

Svěřenci trenéra Bronislava Červenky, který v říjnu nahradil odvolaného Pavla Vrbu, doplatili na nepovedený závěr jarní části. V posledních 14 ligových duelech jen jednou vyhráli a osm kol po sobě nezvítězili. Dnes potvrdili, že se jim proti Jablonci dlouhodobě nedaří. Od dubna 2008 ho neporazili již 23 ligových zápasů po sobě.

FK Jablonec – FC Zlín 1:0 (1:0)

Branka: 45.+2 Krulich. Rozhodčí: Berka – Vlček, Hrabovský – Všetečka (video). ŽK: Tekijaški, Polidar, Hollý (všichni Jablonec). Diváci: 1583.

Jablonec: Fendrich – F. Souček, Tekijaški (80. Štěpánek), Hurtado, D. Souček – Kratochvíl, Nebyla (80. Hübschman) – Kanakimana (46. Čanturišvili), Náprstek (70. Alégué), Polidar – Krulich (60. Hollý). Trenér: Čížek.

Zlín: Dostál – Cedidla, Černín, Didiba, Bartošák – Bužek, Janetzký (46. Ikugar) – Vukadinovič (74. Simerský), Tkáč (43. Slončík), Fantiš (68. Načkebija) – Žák (74. Reiter). Trenér: Červenka.

Karviná ve skupině o záchranu porazila České Budějovice 1:0. O jedinou branku se ve 30. minutě postaral domácí kapitán Lukáš Budínský. Oba týmy se vyhnuly přímému sestupu a o udržení mezi elitou budou hrát v baráži. Karviná coby čtrnáctý celek tabulky nastoupí ve dvojutkání proti Vyškovu, Dynamo, které skončilo předposlední, čeká jihočeský souboj s Táborskem. Baráž začne ve čtvrtek.

MFK Karviná – Dynamo České Budějovice 1:0 (1:0)

Branka: 30. Budínský. Rozhodčí: Pechanec  Caletka, Antoníček  Radina (video). ŽK: Boháč (Karviná). Diváci: 2056.

Karviná: Ciupa  Raspopovič (66. Memič), Svozil, Bergqvist, Fleišman  Moses, Boháč (90.+2 Bederka)  Mikuš, Budínský (66. Čavoš), Ražnatovič (86. Regáli)  Ezeh (66. Akinyemi). Trenér: Vlk.

Č. Budějovice: Šípoš  Skalák (81. Havel), Poulolo, Králik, Trummer  Čermák (58. Hubínek), Suchan, Hellebrand (86. Zajíc)  Tranziska, Alli  Ondrášek (58. Šigut). Trenér: Lerch.

Pardubičtí fotbalisté zvítězili ve skupině o záchranu na stadionu Bohemians 1905 1:0. Jediný gól zápasu dal v 64. minutě Kryštof Daněk. Domácí dohrávali v deseti bez vyloučeného Davida Puškáče. Pražané ve vzájemných ligových zápasech nebodovali po čtyřech vítězstvích po sobě a v tabulce obsadili 13. příčku. Ve srovnání s minulým ročníkem si pohoršili o devět míst.

Bohemians Praha 1905 – FK Pardubice 0:1 (0:0)

Branka: 64. Daněk. Rozhodčí: Opočenský  Zoufalý, Kotalík  Volek (video). ŽK: Prekop  Kukučka, Míšek. ČK: 77. Puškáč (Bohemians). Diváci: 3012.

Bohemians: Reichl  A. Kadlec (84. Kozák), Křapka, Vondra  Dostál (72. Köstl), Hůlka, Beran, Hybš (76. Necid)  Matoušek (72. Mužík), Ristovski (46. Puškáč)  Prekop. Trenér: Veselý.

Pardubice: Budinský  Mareš, Halinský, Kukučka, Surzyn  Daněk, Icha, Kissiedou (79. Donát), Sychra (69. Lima)  Krobot (35. Zlatohlávek), Černý (69. Míšek). Trenér: Kováč.

Hradce Králové ovládl ligovou nadstavbovou skupinu o Evropu. Východočeši v odvetě finále porazili doma Teplice 2:0 a navázali na úvodní venkovní výhru 1:0. Zápas rozhodl Václav Pilař, který v 50. minutě otevřel skóre a za 10 minut přidal pojistku z penalty. Domácí udrželi náskok, ačkoliv od 55. minuty hráli bez vyloučeného kapitána Petra Kodeše.

FC Hradec Králové – FK Teplice 2:0 (0:0)

Branky: 50. a 60. z pen. Pilař. Rozhodčí: Starý  Kříž, Leška  Kocourek (video). ŽK: Juliš  Kričfaluši, Fila. ČK: 55. Kodeš (Hradec). Diváci: 7199. První zápas: 1:0, postoupil Hradec.

Hradec: Zadražil  Klíma, Kodeš, Spáčil  Čmelík, Pudhorocký (71. Kaštánek), Dancák, Krejčí (63. Horák)  Juliš (85. Koubek), Pilař (63. Čech)  Vašulín (85. Hais). Trenér: Horejš.

Teplice: Ludha  Kričfaluši, Knapík (51. Cykalo), Mičevič  Švanda (51. Bílek), Mareček (76. Jukl), Havelka (61. Čerepkai), Labík  Trubač  Jásir (76. Bednár), Fila. Trenér: Frťala.