Následuje
MS 2020 Itálie

Zlín hlásí další posilu na Evropskou ligu a stojí o příchod Van Kessela

Zlín - Fotbalisty Zlína posílí argentinský záložník Pablo Podio, který strávil poslední tři sezony ve slovenské nejvyšší soutěži v Podbrezové. V uplynulém ročníku tam odehrál 32 zápasů, dal čtyři góly a připsal si tři asistence. V novém působišti už podepsal blíže nespecifikovanou smlouvu. Pro Zlín, který bude hrát v příští sezoně základní skupinu Evropské ligy, se jedná po Adnanu Džafičovi a Lukáši Bartošákovi o další letní posilu. Brzy by ji mohl následovat na hostování i Gino van Kessel ze Slavie.

Pablo Podio
zdroj: Fortuna Liga

Sedmadvacetiletý Argentinec se přesunul do Evropy před devíti lety v rámci programu italského velkoklubu Inter Milán, předtím jako dorostenec hrál v klubu z rodného města La Playosa. K působení v Itálii potřeboval italský pas, který ale neměl, a tak zamířil do Podbrezové, která s Interem spolupracuje.

"Česká liga je pro mě výzva. Chci si ověřit, zda na ni budu mít. Chtěl jsem po osmi letech změnit prostředí a samozřejmě v mém rozhodování hrála roli i možnost zahrát si Evropskou ligu," uvedl Podio.

Gino Van Kessel
zdroj: ČTK autor: Šimánek Vít

"Ševci", kteří po triumfu v domácím poháru postoupili přímo do základní skupiny EL, by rádi získali také útočníka Gina van Kessela z pražské Slavie. Čtyřiadvacetiletý reprezentant Curacaa strávil jarní část sezony na hostování v polském Gdaňsku, v Edenu má smlouvu do 30. června 2019.

Nizozemský rodák přišel do týmu čerstvého českého mistra vloni v létě z Trenčína jako nejdražší posila, vysoká očekávání ale nenaplnil. Za Slavii dal pouze čtyři soutěžní góly. Vůbec se mu nedařilo ani v Polsku, kde naskočil jen do tří ligových duelů.

"Zlín si přeje na hostování Gina van Kessela. Za Slavii určitě vyhovíme. Bude na Ginovi, aby dokázal využít této jedinečné šance," uvedl předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík.

Fotbal fokus podcast: Proč český fotbal najednou přitahuje zvučné posily?

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy