Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 2004: Česko - Německo

Žižkov se vrací do druhé ligy, Karviná má licenci pro první ligu

Praha - Loni byl blízko postupu mezi elitu, nakonec téměř zkrachoval a sestoupil do třetí ligy. Nyní se po roce vrací do druhé nejvyšší soutěže. Ať už poslední kolo ČFL skončí jakkoliv, Žižkov jako jediný tým obdržel licenci pro druhou ligu. První ligu může hrát všech šestnáct týmů včetně Karviné, která řeší problémy se sponzory. Slavia po odvolání a rozhodnutí licenčního tribunálu může hrát Evropskou ligu.

Radost fotbalistů Žižkova
zdroj: ČTK autor: Ladislav Adámek

Všechny prvoligové fotbalové kluby získaly licenci na příští sezonu. Slavia, Zlín, Jihlava a nováčci Hradec Králové a Karviná ji ale dostaly až po odvolání. Informovala o tom Fotbalová asociace ČR. Licenci Gold, umožňující i zápasy v soutěžích UEFA, obdržely Plzeň, Sparta, Liberec, Mladá Boleslav, Brno, Jablonec, Teplice a Slavia. Ta však měla ve své žádosti nedostatky a o její licenci tak musel rozhodnout až po odvolání licenční tribunál. 

Až dodatečně uspěly s odvoláním na licenci Silver, nutnou pro nejvyšší soutěž, Jihlava se Zlínem a nováčci Karviná s Hradcem Králové. V řádném řízení licenci Silver obdržely Slovácko, Bohemians Praha 1905, Dukla a Příbram.

"Rozhodování o žádostech jednotlivých klubů bylo letos v několika případech složité, o čemž svědčí počet neudělených licencí Licenční komisí, respektive počet případů projednávaných před Licenčním tribunálem," stojí v prohlášení FAČR. "Zároveň byly uděleny sankce za porušení podmínek Klubového licenčního řádu v souhrnné výši 300 tisíc korun," dodala asociace bez uvedení podrobností.

Problémy s licencemi byly i ve Fotbalové národní lize. Na první pokus nezískal povolení pro druhou nejvyšší soutěž ani Baník Ostrava, který nakonec získal alespoň licenci Bronz. Až po odvolání uspěly také Sokolov, Táborsko, Ústí nad Labem a Vlašim.

Licence rozhodly také o postupujících z ČFL a MSFL. Do druhé ligy se vrací Viktoria Žižkov, jež sice v ČFL obsadila třetí místo, ale dostala licenci na rozdíl od Záp, které skončily v tabulce před ní. Vítězné Jirny o licenci ani nežádaly. Z MSFL postupují Prostějov a Vítkovice, které uspěly po odvolání.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy