Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Svět motorů

Zimní Tipsport ligy se zúčastní šest prvoligových klubů, pohároví zástupci opět scházejí

Zimního přípravného turnaje Tipsport ligy, jehož 27. ročník odstartuje v lednu, se zúčastní šest prvoligových týmů. Sparta, Slavia a Plzeň jako obvykle scházejí, role největších favoritů proto připadne Mladé Boleslavi a Olomouci. Sigma nebude chybět ani v šestém ročníku turnaje Tipsportu na Maltě, kde se představí také Hradec Králové, Trnava a Austria Vídeň.

Vasil Kušej z Mladé Boleslavi se raduje z gólu
zdroj: twitter.com/FK Mladá Boleslav

Tipsport oproti minulému ročníku snížil počet účastníků zimní ligy z 20 na 16 týmů, které budou rozděleny do čtyř čtyřčlenných skupin. Každý z nich čekají tři utkání – vítěz, který získá prémii 200 tisíc korun, vzejde ze společné tabulky. Tři skupiny budou mít základnu v Česku, jedna na Slovensku.

Vedle Mladé Boleslavi a Olomouce se z českých prvoligových mužstev zúčastní obhájce prvenství Bohemians 1905, Pardubice, Teplice a Zlín. Osm celků je z tuzemské druhé ligy a dva ze Slovenska. Turnaj proběhne od 10. do 27. ledna.

Je nám líto, video expirovalo.
Tipsport ligu si zahraje šest českých prvoligových klubů

Podobně jako v posledních letech se Tipsport ligy nezúčastní nejlepší české týmy. "Plzeň a Slavia byly bez reakce na naše pozvání. Sparta se omluvila, že se nezúčastní ani její béčko, které v tom termínu letí do Anglie," oznámil ředitel turnaje Aleš Kolář. "Hodně nás mrzí, že jsme z logistických důvodů museli odmítnout tradiční účastníky Jablonec a Liberec," doplnil.

Na Maltě tentokrát ve čtyřech

Turnaje na Maltě se před rokem poprvé zúčastnilo šest týmů, v tomto ročníku se ale pořadatelé vrací ke čtyřem mužstvům. Na ostrově ve Středozemním moři se bude hrát od 8. do 15. ledna. Zatímco Olomouc a Trnava už zde startovaly, jiný český prvoligový celek Hradec Králové čeká premiéra stejně jako rakouskou Austrii Vídeň.

Ani na Maltu se pořadatelům nepodařilo přilákat některý z tria elitních tuzemských klubů. "Jednali jsme s Plzní. Nakonec s poděkováním odmítli a dali přednost svému tradičnímu soustředění ve Španělsku. Co se týče Sparty a Slavie, popravdě řečeno jsme jim účast nenabídli," uvedl Lubomír Ježek z Tipsportu.

Spartu se pořadatelé neúspěšně pokoušeli přilákat v minulých letech, kde byl Tipsport jejím generálním partnerem. Od léta se ale hlavním partnerem ligového mistra stala jiná sázková kancelář Betano.

"Obecně preferujeme kluby, které jako Tipsport sponzorujeme. V Sigmě, Hradci Králové i Trnavě jsme na úrovni generálních nebo prémiových partnerů. Chceme klubům pomoci v zimní přípravě, účast klubu stojí přes jeden a půl milionu korun. I tím jsou dané sponzoring a sepětí Tipsportu s klubem. Což není dlouhodobě případ Slavie a už ani Sparty," dodal Ježek.

Olomouc se představí na Maltě i v Česku v Tipsport lize a organizátoři souhlasili s tím, že první ze tří zápasů domácího podniku odehraje s B-týmem. "Při domlouvání termínové listiny Tipsport ligy bylo přihlédnuto k tomu, že Olomouc bude na Maltě. Druhý a třetí zápas už budou hrát s áčkem, které se z Malty vrátí," vysvětlil Ježek.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články