Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Zavadil je nezničitelný. Ve 42 letech prodlužuje smlouvu v Opavě

Je zkrátka nezničitelný. Nejstarší hráč ligy Pavel Zavadil bude i v příští sezoně pokračovat v kariéře. A kde jinde, než v Opavě. Dvaačtyřicetiletý tvořivý záložník prodloužil se Slezany smlouvu o další rok. Součástí nového kontraktu opory klubu, je i klauzule o tom, že v něm bude moci působit i po skončení hráčské kariéry.

Opavští fotbalisté Jan Žídek a Pavel Zavadil se radují z gólu
zdroj: ČTK autor: Václav Pancer

"V Opavě jsem velice spokojený. Mám to tady rád, jsem tu doma. Cítím, že pro svůj tým jsem stále platný. Důležité je pro mě i to, že bych v klubu mohl zůstat i po konci hráčské kariéry," uvedl Zavadil.

V Opavě je klíčovým hráčem. Řídí hru týmu a zahrává standardní situace. "Jsme rádi, že s námi Pavel podepsal novou smlouvu. Je to veliká osobnost celé ligy. Jsme hrdí na to, že fotbalista jeho formátu nastupuje za SFC. Věříme, že našemu klubu výrazně pomůže na hřišti a výhledově po konci kariéry také v nové pozici," uvedl ředitel klubu Jaroslav Rovňan.

"Jednání s Pavlem byla bezproblémová, domluvili jsme se velice rychle. Pro naše mužstvo je stále obrovským přínosem jak na hřišti, tak mimo něj. Zavoš má spoustu zkušeností a pro mladé hráče je vzorem. Mohou se od něj spoustu naučit, dokáže jim poradit a umí je i usměrnit," dodal sportovní manažer Alois Grussmann.

Zavadil je jednou z největších osobností ligy. V nejvyšší soutěži odehrál 263 utkání a dal v nich 29 branek, na dalších 36 gólů přihrál. Na kontě má jeden mistrovský titul se Spartou Praha a další s izraelským Maccabi Haifa. V této sezoně, kterou přerušila pandemie koronaviru, odehrál ostřílený záložník za aktuálně předposlední tým nejvyšší soutěže 18 ligových utkání a jednou skóroval.

Zavadil se v uplynulých letech dokázal i v pozdním hráčském věku několikrát vrátit na trávník po vážném zranění. "Fotbal mě stále ohromně baví. Miluju ho a podřizuji mu všechno. Ve svém věku už se o sebe musím dobře starat, ale to mi nevadí. Jsem na to zvyklý. Navíc mám kolem sebe plno mladých kluků, kteří mi dodávají elán, a já jim zase můžu pomoci, když bude potřeba," dodal Zavadil.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy