Následuje
Česko – Brazílie

Zápotočný pověsil kopačky na hřebík, v Příbrami bude asistentem

Počet 239 startů v české nejvyšší soutěži už Tomáš Zápotočný nerozšíří. Sedmatřicetiletý obránce, který má na kontě čtyři reprezentační starty, sice pomohl Příbrami k postupu do první ligy, na začátku letní přípravy se však ze hřiště přesunul do pozice asistenta trenéra Josefa Csaplára.  

Tomáš Zápotočný
zdroj: ČTK autor: Kolařík Stanislav

Zápotočný na jaře vinou zdravotních problémů zasáhl jen do šesti zápasů a v rozhodujících duelech, které vynesly Příbrami návrat do nejvyšší soutěže, scházel.

Příbramský patriot začal fotbalovou kariéru přestupem do Liberce. Houževnatý a kreativní obránce pak oslovil italský klub Udine a několik let hrál i v Turecku. Po návratu působil ve Spartě a ve 34 letech se pak vrátil do Příbrami, odkud si jen na krátko odskočil do druholigového Baníku Ostrava. Tentokrát znovu pomohl vytáhnout svůj klub do nejvyšší soutěže a znovu si první ligu jako hráč neužije. Na startu přípravy v Příbrami se objevil už jako asistent Josefa Csaplára.

Příbramský kádr na začátku přípravy zatím nedoznal velkých změn. Na zkoušku přišli z Českých Budějovic obránce Milan Nitrianský a záložník David Breda z Jablonce. S A-týmem se bude připravovat také sedm mladíků z příbramské devatenáctky. V nejbližších dnech se rozhodne, zda ve středočeském celku bude pokračovat útočník Karsten Ayong.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

// socket connector