Následuje
SP Rakousko

Zápas Brna se Slavií byl odložen kvůli vytrvalému dešti

Brno – Utkání Zbrojovky Brno se Slavií muselo být odloženo na neurčito. Trávník na stadionu Srbská byl podmáčen kvůli vytrvalému dešti. Rozhodl o tom sudí Pavel Královec.

Stadion Zbrojovky Brno
zdroj: ČTK autor: Václav Šálek

"Hrací plocha byla nezpůsobilá. Po vytrvalém dvouhodinovém lijáku byla pokrytá souvislou vrstvou vody. Zápas jsme kvůli bezpečnosti hráčů a regulérnosti zrušili," řekl Královec po poslední kontrole hřiště tři minuty před zahájením utkání.

Na různých místech fotbalového trávníku házel po zemi míč, který se ale hned zastavil ve vodě. Proto také nevyužil ani možnost počkat ještě dvacet minut. "Bylo zbytečné čekat. V tomto termínu by se už nic nezlepšilo. Podle aktuální předpovědi počasí jsme věděli, že tento ráz počasí bude pokračovat," upřesnil Královec.

Pro Slavii měl být zápas generálkou na čtvrteční odvetu 3. předkola Evropské ligy na hřišti Ria Ave. "Zápas jsme chtěli odehrát. Ale hřiště bylo opravdu nezpůsobilé. Diváci by rozhodně neviděli kvalitní fotbal. Sudí rozhodl dobře," poznamenal trenér Dušan Uhrin.

Kouč Pražanů nezařadil do základní sestavy střelce Milana Škodu, kterého nechal po náročném programu odpočívat. Na lavičce náhradníků měli zůstat i brankář Berkovec a obránce Ngadeu a kvůli menším zdravotním problémům chyběl i středopolař Kenia.

Zápas Brna se Slavií se neodehrál kvůli dešti

"Máme široký kádr a některé hráče jsme šetřili. Chtěli jsme, aby dostali příležitost další. Z tohoto pohledu je odložení utkání nevýhodou. Příležitost mohli dostat i ti, kteří tolik nehráli," vysvětlil Uhrin.

Své prvoligové premiéry na brněnské lavičce se nedočkal trenér Svatopluk Habanec, který se na zápas těšil a čekal návštěvu přes sedm tisíc diváků. "To zamrzí, ale zdraví hráčů je přednější. Náš prvotní úkol je nyní zaměřit se na další utkání v Karviné," prohlásil trenér Zbrojovky.

V minulé sezoně byl kvůli dešti a sněžení odložen únorový ligový duel Dukly se Spartou. O pár dní později se pak nehrálo úvodní pohárové čtvrtfinále mezi tehdy druholigovým Hradcem Králové a Mladou Boleslaví. Podobný problém potkal fotbalisty Brna před deseti lety, kdy ve druhém kole začátkem srpna hostili Zlín.

Těsně před utkáním se nad Brnem přehnala bouře s průtrží mračen, která ale těsně před utkáním ustala. Na podmáčeném trávníku se tehdy hrálo. Zlín však kvůli kalužím přišel o remízu, neboť Bačova střela do zcela opuštěné branky se zastavila ve velké louži.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy