Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
World Athletics Continental Tour Gold 2023

Žádný alkohol, jen poctivá příprava. Řezníček už vyhlíží jaro, novou smlouvu i Klub kanonýrů

Podzimní část nejvyšší fotbalové soutěže prožil snovou. Díky 11 brankám se Jakub Řezníček vyhřívá na čele tabulky střelců, což čekal málokdo. Navázat na povedené období by chtěl čtyřiatřicetiletý útočník i na jaře, kdy vedle honu za trefami, jež ho mohou brzy posunout do Klubu ligových kanonýrů, cílí i na záchranu Zbrojovky mezi elitou. Zkušený střelec navíc bude v Brně jednat o nové smlouvě a věří, že v jihomoravské metropoli zůstane. A to i po kariéře.

Je nám líto, video expirovalo.
Střelec Brna Řezníček řeší zkrácenou přípravu

Čtyřiatřicetiletému útočníkovi k posunu do Klubu ligových kanonýrů, tedy do společnosti střelců s alespoň stovkou prvoligových branek, chybí deset gólů. "Když se to nepovede teď, tak v příští sezoně. Jsem blízko, je to pro mě zajímavé, ale nijak se tím netrápím. Nepřipouštím si, že by se to zaseklo, dávat góly umím," řekl Řezníček na začátku zimní přípravy.

Do brněnské kabiny přišel jako kapitán se všemi splněnými úkoly od kondičního trenéra. "Svátky jsem prožil v klidu, s rodinou, připravoval jsem se individuálně, nevypil jsem ani kapku alkoholu, i novoroční přípitek byl bezalkoholický," prozradil Řezníček.

V nejbližších dnech bude s vedením klubu jednat o budoucnosti. V létě po návratu do nejvyšší soutěže coby nejlepší druholigový střelec podepsal prodloužení spolupráce o jeden rok, na podzim si ale vystřílel pozici lídra ligových kanonýrů a nyní je na programu dne další možné pokračování a vylepšení smlouvy.

"Rád bych hrál za Zbrojovku ještě dva roky a zakončil tady kariéru v první lize. V Brně se mi moc líbí, chystáme se s manželkou sem přestěhovat. V Praze ji nic nedrží a plně mě podporuje. Teď bych to chtěl mít ale co nejdříve vyřešené," řekl bývalý hráč Příbrami, Mladé Boleslavi, Českých Budějovic, Sparty, Plzně, Olomouce a Teplic, ale i Ružomberoku a Lokerenu.

Co bude ale za dva roky, až by podle svého osobního plánu pověsil prvoligové kopačky na hřebík, Řezníček netuší. "Možná bych hrál nižší soutěž, možná se nějak zapojil do práce v klubu nebo jinak točil ve fotbale, ale to zatím neřeším," uvedl Řezníček.

Teď se chce plně soustředit na jaro. Nejen na metu sta gólů, ale především na záchranu Brna v lize. "Tabulka je hrozně vyrovnaná, počítám s tím, že od prvních kol se to bude trhat. Doufám, že nasbíráme dost bodů, abychom měli brzo klid. Máme před sebou velmi krátkou přípravu a já už se těším, až to vypukne," prohlásil.

Řezníčka rovněž těší, že i na jaře bude na hřišti spolupracovat s talentovaným Michalem Ševčíkem, který je v hledáčku řady klubů. "Je to pro něj, pro mě i pro Zbrojovku jenom plus, že tady Ševa ještě zůstane," poznamenal kanonýr.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články